• Λαμπανίτσα – Σύβοτα 2-2

45 προβολές
  • Στο 89’  απέφυγε την ήττα η Λαμπανίτσα, στην αναμέτρηση με τα Σύβοτα στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους παίκτες των Συβότων. Οι φιλοξενούμενοι πήρα κεφάλι στο σκορ με δυο τέρματα του Αντώνη Λαχανίδη στο 36΄και 62΄. Τρία λεπτά μετά την επίτευξη του 0-2 ο Λευτέρης Φούκας έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους γηπεδούχους μειώνοντας το σκορ σε 1-2. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90΄με γκολ του πρώτου σκόρερ της Α.Ε.Λ. Αλέκου Βασίλειου.
    Στο 84΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λευτέρης Φούκας (για επικίνδυνο παίξιμο) από πλευράς γηπεδούχων.

Α.Ε. Λαμπανίτσας: Αθανασίου, Βασιλείου Σ. (55΄ Τζίμας),Τζάνης, Αθανασίου – Παππάς, Φούκας, Κατσαρός, Δημητρίου (88΄Δήμου), Ντάσκας, Βασιλείου Α., Δημητρίου Σ., Βαγγελής .

Α.Σ. Σύβοτα: Γουρνάρης, Κόχυλας, Ντέτσικας, Βαγγελής,Κάτσης, Νάνης, Ασημάκης, Λαχανίδης, Πηγής, Τσάτσης (86΄ Χριστοφοράτος), Ζώης (86΄ Χρήστου).

«Κλείδωσε» και μαθηματικά την συμμετοχή της play-off  η ομάδα της…