• Λυτρωτής ο Γόγολος

538 προβολές
  • Δυσκολεύτηκε ο Θύαμις απέναντι στην Δόξα.

Οι Καστριώτες είχαν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο λεπτό αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα αντίπαλα δίχτυα. Οι παίκτες του Παναγιώτη Παππά δημιουργούσαν ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσαν να τις μετατρέψουν σε γκολ, είτε  γιατί ο Corodeni δήλωνε παρόν, είτε γιατί οι αμυντικοί έδιναν τη λύση, είτε γιατί οι ποδοσφαιριστές του Καστρίου ήταν άστοχοι στην τελική ενέργεια.
    Ο χρόνος πίεζε και το γκολ δεν ερχότανε μέχρι το 80΄ όμως όπου ο Άκης Γόγολος έστειλε την μπάλα στο πλεκτό και λύτρωσε την ομάδα του ανοίγοντας το σκορ 1-0.

Τέσσερα λεπτά μετά και πιο συγκεκριμένα στο 84΄ ήρθε ο Κωστής Βάσιος να σφραγίσει την νίκη του Θύαμι πετυχαίνοντας το 2-0.

Το Γαρδίκι δεν μπόρεσε να απειλήσει επιθετικά την ομάδα του Καστρίου προσπάθησε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα κάτι που κατάφερε μέχρι το 80΄. Αλλα στο τέλος λύγισε και γνώρισε την ήττα με 2-0.