• Μαργαρίτι – Καστρί 1-2

858 προβολές
  • Έστω και δύσκολα ο Θύαμις Καστρίου κατάφερε να επικρατήσει με 1-2 του αξιόμαχου Άρη Μαργαριτίου…

…και διατήρησε την απόσταση των τριών βαθμών από την κορυφή αλλά με έναν αγώνα περισσότερο .Μετά από ένα στείρο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και άνοιξαν το σκορ (1-0) στο 50’ με  τον Δημήτρη Σκαμνέλο.Οι Καστριώτες όμως κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι με δυο γκολ μέσα σε έξι λεπτά.Αρχικά ο Δημήτρης Αθανασίου ισοφάρισε στο 60΄σε 1-1 και ο Ιορδάνης Κυβράνογλου έδωσε την νίκη στους “κόκκινους” στο 66΄.Θετικό ντεμπούτο με τους ερυθρόλευκους (και μάλιστα με ασίστ) για τον νεοπακτηθέντα του Καστρίου, Ηρακλή Κάλλο.Την επόμενη αγωνιστική ο Θύαμις θα δώσει το τελευταίο το παιχνίδι για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο καστρί με αντίπαλο την Μαζαρακια ενώ το Μαργαρίτι θα κάνει το ρεπό του και την τελευταία αγωνιστική θα υποδεχθεί την Δόξα Γαρδικίου.

Άρης Μαργαριτίου (Βάλβης): Καρδάνης Λ., Σκαμνέλος, Βασιλείου Α. (46΄Βάλβης (60΄Κουνής)), Βασιλείου Σ., Γιαννέλος, Κυριάκης Χ., Babi, Σιτούνης, Χάιδος, Κούφαλης, Κυριάκης Αθ. (70΄Ντάσης).

Θύαμις Καστρίου (Παππάς): Κωνσταντάκος, Ζήγος (55΄Γιώτης), Αθανασόπουλος, Τσουμέτης, Μονάχος, Αθανασίου, Δήμας (66΄ Γόγολος), Κυβράνογλου, Λάμπρου, Κάλλος (85΄Λιάτσος), Κυριάκης Αλ.