• Πλαταριά – Μαργαρίτι 3-3

1066 προβολές
  • Τα πάνω κάτω έφερε το Μαργαρίτι στην αναμέτρηση με την Πλαταριά…

…καθώς παρότι κατέβηκε με μόλις 12 παίκτες στην αποστολή,  βρέθηκε πίσω στο σκορ και έμεινε και με 10 παίκτες στο 43 πήρε την ισοπαλία στο γήπεδο της  Μαζαρακιάς.

Η Πλαταριά πέτυχε το πρώτο τέρμα της στο φετινό πρωτάθλημα με τον Άγγελο Ρίζο στο 9ο λεπτό να κάνει το 1-0. Ο Γιώργος Χάιδος όμως, τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 13′,  έκανε το 1-1 για τους κιτρινόμαυρους.
    Στο 40΄ο Θανάσης Κυριάκης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους πραγματοποιώντας το 1-2 όμως στο 43΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπαράτσας στέλνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι για το παιχνίδι και με το αριθμητικό πλεονέκτημα υπέρ τους κατάφεραν να ισοφαρίσουν(2-2) στο 49΄ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Άγγελου Ρίζου. Όμως η ομάδα του Γιώργου Ιακώβου πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με την εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Χάιδου στο 64′  (2-3).
    Οι γηπεδούχοι πίεσαν έχασαν πολλές ευκαιρίες αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν με τον Στέλιο Τάσση στο 72΄ (3-3) που ήταν η χρυσή αλλαγή του Κώστα Γκολφινόπουλου.
    Αξιοσημείωτο τα τέσσερα δοκάρια των γηπεδούχων με τους Ρίζο (2), Μπιστιώλη και Σάκο.

ΑΟΠ (Γκολφινόπουλος Κώστας): Αναστασίου, Πρέντι, Πασχάλης (68΄Θεοδώρου), Μήτσης, Ευθυμίου, Σάκος, Γιαννούλης, Λιόντος, Ρίζος, Μπιστιώλης, Κατσιγιάννης Δ. (46΄Τάσσης).
    Άρης Μαργαριτίου(Γιώργος Ιακώβου): Καρδάνης, Κούνης, Ντρίτσος Σπ. (73′ Ντρίτσος Σωτ.), Γιαννέλος, Μπαράτσας, Βασιλείου Σ, Κυριάκης Α, Κυριάκης Χ, Χάιδος, Βασιλείου Α., Καρβούνης