• Μαυρούδι – Ατρόμητος 1-2

1260 προβολές
  • Νίκη τίτλου για τον Ατρόμητο  μέσα στο Καστρί απέναντι στην Α.Ε.Μ..

Πήρε το ντέρμπι (1-2) εκτός έδρας η ομάδα της Σαγιάδας και θέλει μόνο μια νίκη στα εναπομείναντα τέσσερα παιχνίδια για να πανηγυρίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος της Α2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό  με τον Φέιμ Κάσο (0-1). Το Μαυρούδι ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στέφανου Μηνά στο 65΄με τον Ακή Τσώτο να δίνει την νίκη στον Ατρόμητο με τέρμα που σημείωσε λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90΄.

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 60΄ αποβλήθηκαν οι: Πέτρος Ντρίτσος και Φέιμ Κάσο. Επίσης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο Σωτήρης Σπυρίδης από τον πάγκο της Α.Ε.Μ.

Α.Ε. Μαυρουδίου: Βένος, Μέλλος, Ντόστας, Μπίκας (86΄Βασιλειάδης), Μηνάς Α., Παπαθανασίου, Κωνσταντίνου (86΄Θεοδώρου), Γκιούνος, Γεωργόπουλος (46΄Παπαδόπουλος), Μηνάς Στεφ., Ντρίτσος.

Ατρόμητος Σαγιάδας: Ουσταμουράτογλου, Τσώτος, Μήτρος, Λιώνης, Παύλου, Παπανικολάου, Ζαφείρης, Φερεντίνος Βασ., Καλέσης, Κάσο, Μπουτάσης Αλ.(60΄ Κιόσης).

Την Κυριακή (4/3) το Μαυρούδι θα υποδεχθεί τα Σύβοτα ενώ ο Ατρόμητος θα φιλοξενήσει την Λαμπανίτσα στο γήπεδο Φιλιατών με την αναμέτρηση να έχει χαρακτήρα φιέστας πρωταθλήματος.