• Μαυρούδι – Σπάρτακος 7-0

1028 προβολές
  • Καθάρισε από το πρώτο παιχνίδι την πρόκριση η Α.Ε.Μ.

Ένα ημίχρονο άντεξε ο Σπάρτακος απέναντι στο Μαυρούδι. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και ουσιαστικά προκρίθηκαν στους “4” του κυπέλλου Θεσπρωτίας.

Το σκορ άνοιξε δευτερόλεπτα πριν το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου με τον Νίκο Ντόκο να στέλνει την ομάδα του προηγουμένη στα αποδυτήρια με 1-0.
    Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 55΄ο Νίκος Ντόστας διπλασίασε τα τέρματα της Α.Ε.Μ. και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αχιλλέας Παπαθανασίου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
    Στο 70΄ο Νίκος Ντόκος σημείωσε το 4-0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, για να πάρει την σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Σταύρος Δάλλας που μπήκε ως αλλαγή και με 2 τέρματα σε 2 λεπτά να ανεβάσει το σκορ στο 6-0.
    Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Αχιλλέας Παπαθανασίου στο 86΄με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Α.Ε. Μαυρούδιου (Σταύρου Νίκος): Βένος, Μέλλος (50΄Δάλλας), Ντόστας, Μπίκας, Μηνάς Α., Παπαθανασίου, Κόκορης (63΄Γόγολος), Πιτούλης (74΄Βαβίλης), Ντόκος (55΄Σωτηρίου), Μηνάς Σ., Κωνσταντινίδης.
    Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Κολιούσης Κώστας): Σπυριδώνου, Μπακιρτζίδης, Τάτσης (61΄Αναστασιάδης), Μάνος, Γόγολος (22΄Καζάκος), Βενέτης, Μιχαλάς, Ζήγος, Τσαλούκας, Βασιλείου, Χρήστου.