• Μαυρούδι – Σύβοτα 3-2

57 προβολές
  • Νίκησε αν και τα βρήκε “μπαστούνια” η Α.Ε.Μ. απέναντι στα Σύβοτα.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο γήπεδο Καστρίου, το Μαυρούδι και πήγαν προπορευόμενοι στην ανάπαυλα με 0-1.
    Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι πράσινοι του Κωστή Ντέτσικα άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάσου Ζώη.
    Στην επανάληψη και ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση.  Τα Σύβοτα όμως ήταν αυτά που βρήκαν ξανά στόχο και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 62΄με τον Βασίλη Κώστα (0-2).
    Δύο λεπτά μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος των φιλοξενούμενων ο Τάσος Ζώης χάνει  μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 με την μπάλα να περνάει σύριζα από το δοκάρι.
    Μέτα το 65΄ η ΑΕΜ κυριάρχησε, δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες και στο 73΄ ο Άγγελος Μηνάς έδωσε αρχικά την λύση στο σκοράρισμα για την ομάδα του Νίκου Σταύρου καθώς με κεφαλιά μείωσε το σκορ (1-2) .
    Στην συνέχεια ο Αντώνης Μπίκας ανέλαβε δράση και με δυο προσωπικά του γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (79΄, 84΄) έκανε την ολική ανατροπή (3-2) και έδωσε την νίκη στην ομάδα του έξι λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

A.E.Mαυρουδίου (Σταύρου Ν.): Βένος, Μέλλος, Ντόστας, Μπίκας, Μηνάς Α., Δάλλας, Καφτάνης (60΄ Σπυρίδης), Ντρίτσος, Βασιλειάδης, Μηνάς Σ., Παπαθανασίου.
    Α.Σ. Σύβοτα (Ντέτσικας Κ.): Νικολάου, Ιωάννου (46΄Ασημάκης), Κόχυλας, Βαγγελής Ν., Κατσής, Νάνης, Βαγγελής Κ. (77΄ Γκοργκόλης), Χρήστου (83΄ Βαγγελής Π.), Σωτηριάδης, Κώστας (72΄ Ρώσσης), Ζώης.

Δείτε εδώ το πλούσιο φωτορεπορτάζ που κατέγραψε ο φακός του…