• Έπιασε 13άρι η Σαγιάδα

345 προβολές

13 στα 13 ο Ατρόμητος.

Χορταστικό παιχνίδι απο πλευράς τερμάτων παρακολούθησαν χθες Σάββατο όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο Καστρίου.

Οι φετινοί πρωταθλητές αναδείχτηκαν νικητές με 4-2 απέναντι στη φιναλίστ του Κυπέλλου Θεσπρωτίας ΑΕΜ στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου και έχουν το απόλυτο (13 στα 13 ματς) στην διαδικασία των αγώνων κατάταξης.

Η ομάδα του Παναγιώτη Χατζηπέτρου προηγήθηκε 0-3 στο ημίχρονο χάρις στα τέρματα που σημείωσαν οι Χρήστος Πέντσας, Δημήτρης Αθανασίου και Φέιμ Κάσο.

Στο δεύτερο μέρος ο Στέφανος Μηνάς μείωσε προσωρινά σε 1-3 στο 58΄αλλα Φέιμ Κάσο με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 65΄ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4. Δυο λεπτά αργότερα ο Χάρης Ιωακειμίδης έγραψε το τελικό 2-4.

Α.Ε. Μαυρουδίου (Ιωακειμίδης): Βένος, Καφτάνης, Μαντζούκης Δ. (46΄Ζήσης), Μέλλος, Τσάγκας (70΄Γκιούνος), Μηνάς Α., Ιωακειμίδης, Μηνάς Σ. (63΄Κατσέλης Χ.), Μπάρης, Ρούμπης, Ντρίτσος.

Ατρόμητος Σαγιάδας (Χατζηπέτρου): Γαλάνης Α., Τάσιος (62΄ Παπανικολάου), Καλέσης, Σούφης (64΄Γαλάνης Θ.), Ζαφείρης, Αθανασίου, Κάσο, Μπάρκας, Πέντσας (67΄Βασιλείου Α.-Γ.), Λιώνης (56΄Πασχάλης), Παύλου.