• Μαζαρακιά – Γαρδίκι 2-5

267 προβολές

«Καθάρισε» με πεντάρα το Γαρδίκι.

Σε θέση ισχύος στα play-out πέρασε η Δόξα Γαρδικίου καθώς φιλοδώρησε με πέντε γκολ τον ΑΟΜ εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Γιώργο Δημητρίου (0-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ. Δημητρίου έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στην Δόξα για να μειώσει ο Παύλος Τιφτικίδης σε 1-2. Ο Άρης Σιώζης σημείωσε το 1-3 για να μειώσει εκ νέου η Μαζαρακιά σε 2-3 με τον Βασίλη Λώλα. Ο Σάκης Γκέκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-4 για να διαμορφώσει το τελικό 2-5 ο Άρης Σιώζης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.
    Η αναμέτρηση στιγματίστηκε από την λιποθυμιά του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Μάριου Ζότε στο 89΄ οποίος διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Φιλιατών.
    Όπως μας ενημέρωσε ο πρόεδρος της ομάδας Λάκης Μπίνας ο ποδοσφαιριστής υποβλήθηκε σε εξετάσεις οι οποίες ήταν «καθαρές», μεταφέρθηκε στο σπίτι του και είναι καλά στην υγεία του.