• Μαζαρακιά – Μαργαρίτι 0-1

911 προβολές
  • Πήρε την πρώτη νίκη και ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας ο Άρης.

Το Μαργαρίτι επικράτησε με 1-0 του ΑΟΜ  στο γήπεδο της Μαζαρακιάς και πήρε το πρώτο φετινό του τρίποντο.
    Η νίκη ήταν το μοναδικό ζητούμενο και για τις δυο ομάδες πριν το παιχνίδι, με τους φιλοξενουμένους όμως να χαμογελούν στο 44ο λεπτό καθώς ο έμπειρος ποδοσφαιριστής – προπονητής του Μαργαριτίου Μπάμπης Βάλβης βρήκε δίχτυα με σουτ στην κίνηση ύστερα από σέντρα του Χάιδου  γράφοντας το 0-1.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Αδάμ Βασιλάκη πίεσαν για την ισοφάριση διημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες κυρίως με τον Μπράγκα και Παππά χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν με το 0-1 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κιάπε.

Ο Άρης Μαργαριτίου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 65΄ο Θοδωρής Γιαννέλος.

Επέστρεψε στον Άρη Μαργαριτίου μετά από έξι μήνες ο Χρήστος Κώτσης ο οποίος έκανε και το ντεμπούτο του.

***Φωτογραφίες: Μάκης Μάντης