Με άνεση ο Αστέρας 6-0 τη Δόξα

Εύκολο απόγευμα στο Γαρδίκι είχε ο Παραπόταμος.

Οι παίκτες του Αστέρα άνοιξαν απο νωρίς το σκορ με τον Τάσο Αναστασίου μόλις στο 6΄ να κάνει το 0-1. Στο 15΄ο Γιάννης Γκόλιας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Χρήστος Τζάνης και με εκτέλεση φάουλ να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Θανάσης Πασχάλης πέτυχε το 0-4 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες καθώς στο 51΄αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μπάρκας. Ο ρυθμός έπεσε όμως ο Αστέρας σημείωσε ακόμη δυο τέρματα με τον Χρήστο Τζάνη στο 70΄ και τον Δημήτρη Σταυρίδη στο 87΄να διαμορφώνουν το τελικό 0-6.

Δόξα Γαρδικίου (Τζίμας): Ντόστας, Βάσιος, Τζίμας Π., Τζίμας Θ., Λιάμης, Σακαρέλης, Cepele, Ζιάκας, Νάκας, Ευθυμίου, Τσούτης.
Αστέρας Παραποτάμου (Γιάκης): Γαλάνης, Δημητρίου, Πανταζής, Μπάρκας, Σταυρίδης, Πασχάλης, Αναστασίου, Κύργιος. Γκόλιας, Λιώνης, Τζάνης.