• Με νίκη συνέχισε ο Αετός Αγιάς

499 προβολές
  • Νικηφόρα συνέχισε στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας

…ο Αετός Αγιάς ο οποίος επικράτησε με 3-2 και ανατροπή της Α.Ε Πρέβεζας στην έδρα του για την 3η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον Αετό και προηγήθηκαν μόλις στο 10΄ με σκόρερ τον Νταλάρδα, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τρομερό χτύπημα φάουλ του Ζήση στο 43΄ ενώ στην ίδια φάση η ομάδα της Α.Ε Πρέβεζας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Ντέντι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αετού εκμεταλλεύτηκε  την αριθμητική της υπεροχή και στο 55’ και πάλι με τον μόνιμο σκόρερ της Ζήση έκανε το 2-1 ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Μπέλλος σημείωσε το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό 3-2 με τον Τσουμελέκα στο 63’, σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με τον Αετό να έχει 3 δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες.