• Μία ισοπαλία, μία ήττα για τις Μικτές της ΕΠΣ Θεσπρωτίας

131 προβολές

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός για τις μικτές ομάδες της ΕΠΣ Θεσπρωτίας…

…απέναντι στις αντίστοιχες της Λάρισας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων. Στα Κ12, νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Λάρισας, ενώ στα Κ14, το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο χωρίς γκολ (0-0).

Συγκεκριμένα, στα Κ12, η Λάρισα έδειξε σε καλύτερη κατάσταση, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 1-3 απέναντι στην Θεσπρωτία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 0-3 χάρις στα τέρματα που σημείωσαν οι Ράπτης και Νταφλόπουλος (2). Οι θεσπρωτοί μείωσαν στην επανάληψη με τον Κόρο.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Σακαρέλης): Γρηγορίου, Κολοβός, Ευαγγέλου (50’ Σπύρου), Παππάς, Τομάρας (31’ Νάντης), Γκοντοβός (50’ Αποστόλου), Τσαρκοβίστας (31’ Γουλόπουλος), Μπολόσης (31’ Πάσχος), Λιάκος (31’ Κόρος).
    ΕΠΣΝ Λάρισας (Τσέτσιλας): Σπανός (56’ Σβάρνας), Μπαργιώτας, Νταφούλης (52’ Μπακογιάννης), Αβραμούλης, Τσακνάκης, Μπασδέκης (38’ Λυγούρας), Όντος (52’ Σοφράς), Ράπτης (38’ Τσαρτσαράς), Νταφοπουλος.

Στα Κ14 Θεσπρωτία και Λάρισα παρά την προσπάθεια και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ με το  0-0 να είναι το τελικό  αποτέλεσμα.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Σακαρέλης): Νάτσης, Ντούνας, Δανδάκης, Βρακάς, Πασχάλης, Σάκκος, Πουρίκης, Αποστόλου (41’ Ζόκας), Νίγκος, Αντωνίου, Αδαμίδης (70’ Νούσης
    ΕΠΣΝ Λάρισας (Τσέτσιλας): Αντωνόπουλος, Ντιντής, Πέτρου (63’ Δριστέλλας), Νικολακούλης, Μπαντραλέξης, Τσούτσος, Χριστώνης (60’ Αγρόδημος), Παπαδημητρίου, Βλιώρας, Μουλτσιάς, Γκουγκίδης (68’ Κουκουράβας)

***Θα ακολουθήσει αύριο πλούσιο φωτορεπορτάζ μέσα από τον αγωνιστικό χώρο και την κερκίδα του γηπέδου της Νέας Σελεύκειας που φιλοξένησε την αναμέτρηση της Κ12 ανάμεσα στις μικτές ομάδες της Θεσπρωτίας και Λάρισας.

Ανακοίνωση της βολιώτικης ΠΑΕ. "Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ευχαριστεί την…