Μικτές Ομάδες: Δύο νίκες με Κέρκυρα η Θεσπρωτία

Το απόλυτο νικών (2 στα 2 ) οι παίδες, πρώτη νίκη για τους νέους.

Οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Θεσπρωτίας έκαναν το 2 στα 2 στις αναμετρήσεις τους με τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Κέρκυρας, για την 2η αγωνιστική των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Παίδες: Θεσπρωτία – Κέρκυρα 3-1

Με τον Αλέξανδρο Φερεντίνο να ανοιγει το δρομο για την νίκη και να σερβρίρει τα αλλα δυο γκολ η Θεσπρωτία επικράτησε ανετα της Κέρκυρας με 3-1.
Το μοναδικό γκολ στο πρώτο ημίχρονο προήλθε ύστερα από προσωπική ενέργεια και σουτ του Αλέξανδρου Φερεντίνου.
Στην επανάληψη τα πιτσιρίκια του Μιχάλη Αντωνίου σημείωσαν άλλα δυο τέρματα με τον Σπύρο Διαμάντη στο 55 και τον Άγγελο Αδαμίδη στο 65΄ ανεβάζοντας το σκορ στο 3-0. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Κέρκυρας ήταν να μειώσει το σκορ λίγο πριν το τέλος του αγώνα με τον με τον Δημήτρη Μουζακίτη.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Κοράκης, Ντρίτσος, Γούσιας, Λιάκος, Φερεντίνος Σ., Αδαμίδης, Λώλης, Ράπτης, Διαμάντης, Φερεντίνος Αλ., Αντωνόπουλος.
Αγωνίστηκαν και οι:
Μπάλλας, Δόσης, Προκοπίου, Ναστούλης, Δήμας.
ΕΠΣ Κέρκυρας: Γραμμένος, Κουρτελέσης, Μουζακίτης, Χαλικιάς, Λάνης, Μπάλος, Μουζακίτης Κ., Καρβούνης, Ανδριώτης, Λευκιμμιάτης, Κροκίδης.
Αγωνίστηκαν και οι: Κόλλας, Αθανασίου, Βαγγαλάτης, Καστρινός, Αυλωνίτης, Μανδύλας.

Νέοι: Θεσπρωτία – Κέρκυρα 2-0

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για τους νέους της Θεσπρωτίας για να πάρουν την πρώτη τους νίκη για φέτος (2-0) απέναντι στην Κέρκυρα.
Το 1-0 σημείωσε ο Σπύρος Παπαδόπουλος με ένα πολύ όμορφο γκολ ενώ το 2-0 πραγματοποιήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι  του Βαγγέλη Διαμάντη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσπρωτοί ήταν πολύ καλύτεροι, μαχητικοί, κυνηγούσαν την μπάλα και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και άλλα γκολ αν πιο ευστοχοι στην τελική προσπάθεια.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Ντάνης, Κατσέλης, Φλούδας, Τζώρτζης, Διαμάντης Μ., Βαγγελής, Μπάρης, Παπαδόπουλος, Λύγκας, Διαμάντης Ε., Τσώνης.
Μπάκιρτζίδης, Οικονόμου
ΕΠΣ Κέρκυρας: Ανθής, Πανιπέρης, Κωνσταντής, Βούλγαρης, Κατσαρός, Θεοδώρου, Τζήλιος, Καρύδης, Σχολαρίχης, Λάζαρης, Τσαουσίδης,
Αγωνίστηκαν και οι: Σπάταλας, Βλάσσης,Ρούσσης, Βερονίκης.

*Αύριο α ακολουθήσει πλούσιο φωτορεπορτάζ.