Μπορούσε τη νίκη ο Θεσπρωτός με ΠΑΟ Β’ (2-2)

Ισόπαλο το ματς της 2ης αγωνιστικης στο Στάδιο Ηγουμενίτσας.

Θεσπρωτός και ΠΑΟ Β’ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Εικόνα του αγώνα

4’ Μακρινό σουτ Ταβάρες μπλόκαρε ο Τσιμόπουλος

27’ ΓΚΟΛ: Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρίζου από δεξιά ο Δρίτσας έπιασε κεφαλιά –πάσα προς τον Μπίκα ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής και λίγο πλάγια δεξιά νίκησε τον Μαρκόνο.

38’ Ο Ταβάρες επιχείρησε ‘μπάσιμο’ στην περιοχή του Θεσπρωτού, από τα αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.

42’ Σέντρα Αθανασακόπουλου από αριστερά ο  Τερεζίου έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι την οποία απόκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο Τσιμόπουλος.

47’ Σουτ λίγο μέσα στη μεγάλη περιοχή και πλάγια αριστερά από τον Μπιλάλ απόκρουσε ο Τσιμόπουλος, νέα κεφαλιά Μπιλάλ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

54’ O Πέρεζ μπήκε κάθετα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, το σουτ σε τετ α τετ έφυγε ελάχιστα άουτ.

55’ O Αθανασακόπουλος  απέφυγε έναν παίκτη από δεξιά και πλάγια και μπαίνοντας στην περιοχή νίκησε με πλασέ τον Τσιμόπουλο 1-1.

64’ O Δρίτσας σε τετ α τετ με Μαργκόνο πλάσαρε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού απόκρουσε, νέο πλασέ του Δρίτσα και έδιωξε με αυτοθυσία πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Ηλιάδης.

68’ Σουτ Εμπό πέρασε άουτ.

83′ 2-2. Μπάσιμο από τα αριστερά και παράλληλη πάσα του Μαρτίνη ο Σαρδέλης με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το 2-2.

90+3’ Σέντρα Σεμερτζάκη από τα δεξιά ο Χατζάκος πετάχτηκες την πορεία της μπάλας αλλά δεν κατάφερε να τη ‘σπρώξει’ στα δίχτυα.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Γώγος, Ρίζος, Βαλέντε, Μίγγος (87’ Σεμερτζάκης), Διγκόζης (66’ Λύγκας), Μπίκας (46’ Πέρεζ), Δρίτσας (74’ Χατζάκος), Κωνσταντίνου, Μπονίγια (87’ Πανταζέλος).
Παναθηναϊκός Β΄(Αντωνίου): Μαργκόνο, Τουρκοχωρίτης (46’ Σαρδέλης), Εμπό, Σιδεράς (76’ Καρβούνης), Μαρτίνης, Ηλιάδης, Βουτσάς, Αλμπάνης, Αθανασακόπουλος, Ταβάρες, Tερεζίου (46’ Μπιλάλ).