• Νίκη «διαμάντι» ο Αστέρας

46 προβολές

Το τρίποντο πήρε με γκολ των Μάριου και Σπύρου Διαμάντη…

…το Σάββατο ο Αστέρας Παραποτάμου στην έδρα του απέναντι στην Δόξα Γαρδικίου με 3-2.

Το σκορ άνοιξε για τον Αστέρα στο 15΄ ο Μάριος Διαμάντης. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σάκη Γκέκα στο 31΄.
    Λίγο μετά την έναρξή του δευτέρου ημιχρόνου ο έτερος Διαμάντης Σπύρος με δυο γκολ σε δυο λεπτά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 για την ομάδα του Παραποτάμου στο 50′.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε για την Δόξα ο Άρης Σιώζης στ0 56′.

Μετά από αυτή την νίκη ο Αστέρας βρίσκεται στην 6η θέση με 19 βαθμούς 6 περισσότερους από το Λαδοχώρι και 7 από τ0ν Άρη Μαργαριτίου και Δόξα Γαρδικίου που βρίσκονται στην 8η και 9η θέση αντίστοιχα.

Αστέρας Παραποτάμου (Δημητρίου): Αθανασίου, Δημητρίου, Ντάσκας (84΄Γκόλιας Η.), Διαμάντης Μ., Τζίμας (46΄Τζάνης Γ.) ,Φούκας, Οικονόνου, Βασιλείου, Διαμάντης Σπ., Πάντος. Πρίτσης.
    Δόξα Γαρδικίου (Γκέκας): Μπίλλας, Τσουγγάρης Ε. (70′ Παππάς Π.), Τσίρης Ν., Γαλανόπουλος, Ντούκας (86΄Γκούγιας), Τσουγγάρης Δ., Σιώζης Α., Τολάρος (55΄ Τσίρης Β.), Γκέκας Α., Ντρίτσος, Γκέκας Δ.

Στιγμιότυπα από τα άλλα ματς. Δείτε βίντεο από τα ματς…