• Νίκη για τον Άρη Πέρδικας

141 προβολές

Το τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η Πέρδικα απέναντι στον Ποσειδώνα.

Με σκορ 2-1 επικράτησε την Κυριακή το μεσημέρι στην έδρα του ο Άρης Πέρδικας.
    Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Ευαγγέλου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να σκοράρουν από την πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Χαιδούση ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κιοντέτσι. Ενώ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Κουρούτης διπλασίασε τα τέρματα (2-0) των γηπεδούχων. Ο Ποσειδώνας μείωσε το σκορ 2-1 στο 70΄με τον Ρίζο αλλά δεν κατάφερε στα υπόλοιπα είκοσι λεπτά να πετύχει ακόμη ένα γκολ ώστε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με αποτέλεσμα ο Άρης να πανηγυρίσει την νίκη.

Άρης Πέρδικας (Ευαγγέλου): Ντούγιας, Κιοντέτσι, Κόχυλας, Τσέπης, Κουρούτης, Μπιστιώλης, Φωτίου, Λάμπρου, Τσάντος Κ., Πηγής, Παντούλας.
    Ποσειδώνας Ηγουμενίτσας (Τσώνης): Χαϊδούσης, Ράδης, Τζανής, Κουνέλης, Τσανάκας, Κώστας, Πουρίκης, Αντωνίου, Ρίζος, Μηνάς, Βέρμπης.

Διαβάστε αναλυτικά: Στο πλαίσιο των οδηγιών πρόληψης αποφυγής και περιορισμού…