• Νίκη με ανατροπή το Λαδοχώρι

72 προβολές

Ο ΠΑΣ επικράτησε στην επανάληψη με 2-1 της Πλαταριάς στην κοινή τους έδρα.

Η Πλαταριά προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Άγγελο Θεοδώρου 1-0 με τους τυπικά φιλοξενούμενους αρχικά να απαντούν στο 60′ με το νέο μεταγραφικό τους απόκτημα τον Δημήτρη Μάστορα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Την νίκη στους μπλε έδωσε ο Παναγιώτης Χαντζάρας ο οποίος βρήκε δίχτυα δέκα λεπτά αργότερα (70΄) σημειώνοντας παράλληλα το 1-2 και την πλήρη ανατροπή του σκορ.

Το Λαδοχώρι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποβλήθηκε στο 70′ ο Μπίκας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
    Μέτα από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Χάρη Μπίνα διατήρησε τις όποιες ελπίδες έχει για την είσοδό της στην πεντάδα των πλέι οφ.

Πλαταριά (Ιωακειμίδης): Λώλος, Πασχάλης, Βαλάκος, Τζανής, Μητσέλος, Μπίκας, Βασίας, Θεοδώρου, Σωτηριάδης, Παπανδρέου Αντ., Μπάσκας.
    ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας): Παπατσάτσης, Μπίκας, Ομέρι, Δερέκας, Φούκας, Παργανάς, Μαστοράς, Λώλης Ν., Τσίγγος (85′ Νούσης), Χαντζάρας, Τσώνης.