Νίκησε και στη Μαζαρακιά ο Άρης

Συνεχίζει το αήττητο σερί του ο Άρης Φιλιατών.

Η αρμάδα του Δημήτρη Μουρούτη πέρασε αέρας και από το γήπεδο της Μαζαρακιάς, επικρατώντας αυτή τη φορά του συνονόματου  Άρη Πέρδικας με σκορ 5-1.

Οι φιλοξενούμενοι με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, άνοιξαν το δρόμο για τη νίκη (0-1) στο 19΄ με γκολ του Καραγιάννη και στο 40′ ο Ιωακειμίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Μαγγόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να σκοράρουν με τον Γώγο αυτή τη φορά να πετυχαίνει το 0-4. Η Πέρδικα μείωσε στο 70′ με τον Κιοντέσι σε 1-4 για να έρθει ο Καραγιάννης στο 87΄ κσι με το δεύτερο προσωπικό τέρμα  να διαμορφώσει το τελικό 1-5 για την ομάδα του.

Ο Άρης αφήνει πίσω το παιχνίδι με την Πέρδικα στη Μαζαρακιά και στρέφει την προσοχή του στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Αστέρα Παραποτάμου, με μοναδικό στόχο τη νίκη και την αύξηση της διαφοράς του, απο τη δεύτερη θέση και την ομάδα του Αστέρα.

Άρης Πέρδικας (Καζάκος): Ντάνης, Παντούλας, Γκόλιας (55΄ Γιώργος), Μπιστιώλης, Παπαχρήστου (83′ Τακλάκογλου Σπ.), Γκόγκα, Γιαννούλης, Παπανδρέου, Μυρισκλάβος (75′ Τσομπόλης Αγγ.), Κοτσάκι (46′ Πρεντί), Κιοντέτσι.
Άρης Φιλιατών (Μουρούτης): Καρδάνης, Πασχάλης (46΄Σκορδάς), Ράπτης (50′ Κάσο), Βρακάς, Μαλεσάγκος (60′ Μούστα), Μαγγόπουλος, Ιωακειμίδης (46΄Μίγκος), Παπανδρέου Χ. (55′ Ρούμπης), Καραγιάννης, Γώγος, Δανδάκης.

Φωτογραφίες: Άρης Φιλιατών