• “Ντόρτια” για την Πλαταριά στην Πέρδικα

233 προβολές

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟΠ.

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο η Πλαταριά επικράτησε εκτός έδρας του Άρη Πέρδικας με 1-4 και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από το Λαδοχώρι.
    Τα γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσαν στο α΄μέρος ο Δημήτρης Σωτηριάδης και ο Μπάμπης Παπανδρέου ενώ στην επανάληψη σκόραραν ο Αντώνης Παπανδρέου και ο Άγγελος Θεοδώρου. Για τους γηπεδούχους το γκολ της τιμής πέτυχε ο Γιάννης Κόχυλας.

Άρης Πέρδικας (Ευαγγέλου): Ντούγιας, Κιοιντεσι, Τσέλας (81΄Μυρισκλάβος Ι.), Μυρισκλάβος Θ., Κουρούτης, Κόχυλας Ι., Μπιστιώλης (52΄Τσάντος Κ.), Λάμπρου (79΄Τσενκάι), Φουσέκης (79′ Τσάντος Α.), Πηγής, Παντούλας.
    Πλαταριά (Ιωακειμίδης): Λώλος, Πασχάλης, Ράπτης (55′ Μαντζούκης), Τζανής, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Βασίας (68′ Καραγιάννης), Καλέσης, Σωτηριάδης (85΄Μπάσκας), Παπανδρέου Α. (80′ Βαλάκος), Θεοδώρου.