• Ο καταρτισμός των ομίλων της Γ’ Εθνικής

    97 προβολές

    Δείτε τι αποφάσισε η ΕΠΟ για τον καταρτισμό των ομίλων της Γ’ Εθνικής.

    Στον 4ο  όμιλο θα αγωνιστεί το Σούλι Παραμυθιάς μαζί  με τις υπόλοιπες ομάδες της Βορειοδυτικής Ελλάδος και της Κοζάνης (Μακεδονικό Φούφα και ΑΕΠ Καραγιαννίων) ενώ προστέθηκαν και οι δυο σύλλογοι της ΕΠΣ Φωκίδας (Αστέρας Ιτέας και Απόλλων Ευπαλίου)

    Η κλήρωση θα γίνει 10/9, με πιθανή ημερομηνία έναρξης 22/9.

    Έτσι συγκροτήθηκαν οι όμιλοι:

    4ος ΟΜΙΛΟΣ

    Σούλι Παραμυθιάς
    Απόλλων Ευπαλίου
    Αστέρας Ιτέας
    ΑΕ Μεσολογγίου
    Ναυπακτιακός Αστέρας
    Αναγέννηση Άρτας
    ΠΑΣ Πρέβεζα
    ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
    Τηλυκράτης Λευκάδας
    ΑΟ Ανατολής
    ΑΕ Λευκίμης
    Θιναλιακός
    ΑΕΠ Καραγιαννίων
    Μακεδονικός Φούφας

    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

    1ος ΟΜΙΛΟΣ

    Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
    Μέγας Αλεξέανδρος Ιάσμου
    Ηρακλής Νέου Ζυγού
    Ορφέας Ξάνθης
    Άρης Αβάτου
    Νέστος Χρυσούπολης
    Δόξα Θεολόγου
    Κεραυνός Πέρνης
    Αετός Ορφανού
    Πανδραμαϊκός
    Δόξα Κάτω Καμήλας
    Απόλλων Παραλιμνίου
    Πανσερραϊκός
    Κιλκισιακός

    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

    2ος ΟΜΙΛΟΣ

    Αγροτικός Αστέρας
    Μακεδονικός
    Ποσειδώνας Μηχανιώνας
    Θερμαϊκός Θέρμης
    Αλπωμός Αριδαίας
    Εδεσσαϊκός
    ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
    Θύελλα Σαρακηνών
    Νέα Καλλικράτεια
    ΑΟ Σειρήνα
    Αστραπή Μεσοποταμίας
    ΠΑΣ Φλώρινα
    Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
    Νίκη Αγκαθιάς

    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

    3ος ΟΜΙΛΟΣ

    Ηρακλής Λάρισας
    Οικονόμος Τσαριτσάνης
    ΑΕ Καρίτσας
    Δίας Δίου
    Πιερικός
    Διαγόρας Στεφανοβικείου
    ΓΣ Αλμυρού
    Θησέας Αγρίας
    Διγενής Νεοχωρίου
    ΑΣ Μετέωρα
    Ατρόμητος Παλαμά
    ΑΟ Σελλάνων
    ΑΠΟ Αταλάντη
    ΑΟ Ποταμιάς

    Υποβιβάζονται 6 όμαδες

    5ος ΟΜΙΛΟΣ

    ΑΕ Κηφισιάς
    Φωστήρας
    Ηλυσιακός
    Καλλιθέα
    Άγιοι Ανάργυροι
    Άγιος Ιερόθεος
    Εθνικός Πειραιά
    ΑΕ Μοσχάτου
    Ερμής Κορυδαλλού
    ΑΠΟ Κερατσίνι
    Ακράτητος
    Άνω Μερά Μυκόνου
    Θύελλα Καμαρίου
    Πανθηραϊκός

    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

    6ος ΟΜΙΛΟΣ

    Μαρκό
    Θύελλα Ραφήνας
    Παλληνιακός
    Αχαρναϊκός
    Αήττητος Σπάτων
    Ρόδος
    Αιολικός
    ΑΟ Υπάτου
    ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
    ΑΟ Νέας Αρτάκης
    ΑΕΚ Τρίπολης
    Παναρκαδικός
    Κόρινθος ’06

    Υποβιβάζονται 5 ομάδες

    7ος ΟΜΙΛΟΣ

    Ναύπλιο 2017
    Παναργειακός
    Ένωση Ερμιονίδας
    ΑΟ Διαβολιτσίου
    Πανηλειακός
    ΠΑΟ Βάρδας
    Ολυμπιακός Ζαχάρως
    Πανγυθεατικός
    Αστέρας Βλαχιώτη
    ΠΣ “Η Σπάρτη”
    Θύελλα Πατρών
    Διαγόρας Βραχνέικων
    ΑΟ Τσιλιβή
    ΑΠΣ Ζάκυνθος

    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

    8ος ΟΜΙΛΟΣ

    ΑΟ Πόρου
    ΠΟΑ-Ατσαλένιος
    Γιούχτας
    Ηρόδοτος
    ΑΟ Αγίου Νικολάου
    Ρεθυμνιακός
    Επισκοπή
    Πανακρωτηριακός
    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

    Υποβιβάζεται 1 ομάδα

    Οι προβιβασμοί

    Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα συγκροτήσουν δύο νέους ομίλους μπαράζ μετά από κλήρωση και θα αποτελούνται από τέσσερις ομάδες ο κάθε όμιλος.

    Οι δύο πρώτοι του κάθε ομίλου θα προβιβαστούν στην Football League. Συνεπώς δεν υπάρχει απευθείας άνοδος και προβιβάζονται συνολικά τέσσερις ομάδες.

    *Πηγή: Mikriliga.com

     

    Print Friendly, PDF & Email
  • Προτεινόμενο
    Προτεινόμενο
    Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου στο γήπεδο "Κώστας Αντώνογλου"... ...της…