• Παραμυθιά – Μαργαρίτι 4-1

1162 προβολές
  • “Τετράστερη” Παραμυθιά… συνεχίζει αήττητη.

Με διαρκή επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο το Σούλι Παραμυθιάς επικράτησε με 4-1 του Άρη Μαργαριτίου και πέτυχε την 16η  νίκη του στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με τους καλύτερους οιωνούς καθώς άνοιξαν το σκορ στο 8΄ όταν ο Τηλέμαχος Κούφαλης είδε τον Τάσο Γαλάνη εκτός εστιάς  και με σουτ τον “κρέμασε” γράφοντας το 0-1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά χωρίς όμως αποτέλεσμα με τους κιτρινόμαυρους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.
    Στην επανάληψη και με την είσοδο του Ντόκου στο παιχνίδι το Σούλι μπήκε μεταμορφωμένο  στον αγωνιστικό χώρο και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Μαργαρίτι για κάτι καλύτερο.
    Αρχικά στο 54΄η  σέντρα που επιχείρησε ο Δημήτρης Ντούμας πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα του Καρδάνη (1-1) και δυο λεπτά αργότερα ο Νίκος Μπουκουβάλας με κεφαλιά έκανε την ολική ανατροπή (2-1) και έβαλε την Παραμυθιά σε θέση οδηγού στο παιχνίδι. Στο 69΄ ήταν η σειρά του Νίκου Ντόκου να χριστεί σκόρερ και με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.
    Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 3-1,  αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Χ.Κυριάκης πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Γαλάνη.
    Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με σουτ στο 78΄ο Νίκος Μπουκουβάλας πετυχαινοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση φτάνοντας τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα.
    Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Γαλάνης Α., Ντούμας, Βάσιος, Διαμάντης, Ντάνης (72΄Λύγκας), Τσάγκας, Μπουκουβάλας (85΄ Καντρής), Γεωργάκης, Γαλάνης Θ., Κύργιος, Σιώζης (46΄Ντόκος).
    Άρης Μαργαριτίου (Βάλβης): Καρδάνης, Σκαμνέλος, Παπαδόπουλος Άκης, Βασιλείου Σ., Βαγγελής, Κυριάκης Αθ., Κούφαλης, Χάιδος (60΄Σιτούνης), Βabi, Kυριάκης Χ.