• Παραμυθιά – Σπάρτακος 6-0

808 προβολές
  • Δίχως πρόβλημα το Σούλι Παραμυθιάς έκανε το 10 στα 10.

Με σβηστές μηχανές και χωρίς να κοπιάσει ιδιαίτερα η Παραμυθιά πήρε την πιο εύκολη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα με 6-0 απέναντι στο Σπάρτακο που κατέβηκε να αγωνιστεί με 10 μόλις παίκτες.
    Οι πράσινοι “καθάρισαν” από το πρώτο εικοσάλεπτο το ματς καθώς προηγήθηκαν με 4-0 και στην συνέχεια έκαναν συντήρηση δυνάμεων. Το σκορ άνοιξε ο  Δημήτρης Γεωργάκης (1-0). Ο Θοδωρής Γαλάνης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0), για να πάρει την σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Παναγιώτης Λύγκας και με 2 γκολ να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
    Στην επανάληψη και σε ρυθμό προπόνησης με τέρματα των Θανάση Κύργιου και Νίκου Ντόκου διαμορφώθηκε το τελικό 6-0 .

Το συγκρότημα του Λευτέρη Βέρμπη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο αήττητο με 10 στα 10 ματς και έχοντας την καλύτερη άμυνα με μόλις δυο τέρματα. Οι πρωταθλητές χειμώνα έχουν την δεύτερη καλύτερη επίθεση με 31 γκολ (πάνω από 3 γκολ ανά αγώνα).
    Στον αντίποδα οι παίκτες του Κώστα Κολιούση (που λόγω πολλών απουσιών και τραυματισμών αγωνίζεται ως βασικός) είναι στην 10η θέση με μόλις μια νίκη και μια ισοπαλία.

Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Παπαγεωργίου, Μπέλλος Αλ. (16΄ Καντρής), Τάσσιος, Διαμάντης (16΄ Λύγκας), Βάσιος, Τσάγκας, Χαντζάρας, Γεωργάκης (46΄ Κύργιος), Γαλάνης Θ., Ντόκος, Μπουκουβάλας.

Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Κολιούσης): Μπαλάφας, Παππάς, Γιούργας, Μαρκατσέλης, Πανταζής Β., Κολιούσης, Λιωλής, Χρήστου, Μιχαλάς, Μπακιρτζίδης.

Φωτορεπορτάζ: Λευτέρης Τζώρτζης