• Πεντάρα στο Γαρδίκι ο Θύαμις

179 προβολές

Με πέντε γκολ φιλοδώρησε την Δόξα Γαρδικίου ο Θύαμις Καστρίου.

Ακόμη ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Καστρίου αυτή τη φόρα στο Γαρδίκι, όπου επικράτησε με 5-0 της τοπικής Δόξας.

Τα γκολ σημείωσαν στο πρώτο μέρος ο Γιάννης Γκόλιας (2) ενώ στην επανάληψη σκόραραν οι Ηλίας Μονάχος, Αλέξης Μέλλος και Θανάσης Κύργιος.

Οι “κόκκινοι” του Παναγιώτη Χατζηπέτρου πέτυχαν την 17η νίκη τους στο πρωτάθλημα και ολοκληρώνουν τις υποχρεώσεις τους για την κανονική περίοδο, την επόμενη αγωνιστική εντός έδρας με το Λαδοχώρι.

Το Γαρδίκι μετά από αυτή την ήττα βλέπει να δυσκολεύει η είσοδο του στα πλέι οφ καθώς την επομένη αγωνιστική έχει ρεπό και την τελευταία υποδέχεται την ΑΕΝΣ. Πλέον οι “σταυραετοί” Θέλουν μόνο νίκη επί της Ν. Σελεύκειας και φυσικά να μην κερδίσει το Μαργαρίτι τους δυο αγώνες που έχει με ΑΕΝΣ και Πλαταριά.

Δόξα Γαρδικίου: Βάσιος, Γκουλιούμης, Τσίρης Χ., Σουλάϊ, Γαλανόπουλος, Γκάτζιας, Σιώζης Α., Τσουγγάρης Γρ., Τολάρος, Γκούγιας, Τσουγγάρης Ε.
    Θύαμις Καστρίου: Βενέτης, Καφτάνης, Κάσο, Βάσιος Δ., Μονάχος Η., Μηνάς, Ιωακειμίδης, Κύργιος, Γκόλιας, Λάμπρου, Βάσιος Κ.

Με δέκα ποδοσφαιριστές κατέβηκε η Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας. Τυπική διαδικασία θα…