• Πέρδικα – Λαδοχώρι 5-0

80 προβολές

Με πεντάρα συνέχισε η Πέρδικα…

…και πήρε τη δεύτερη νίκη της στη β΄ φάση του 1ου ομίλου, αυτή τη φορά απέναντι στο Λαδοχώρι (4η αγωνιστική).

Στο 30΄ο Φουσέκης έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, σκορ που διατηρήθηκε και στην υπόλοιπη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως οι Περδικιώτες ήρθαν για να σαρώσουν.
    Στο 50ο και στο 60ο λεπτό ο Κώστας Τσάντος με δύο προσωπικά γκολ ανέβασε τη θερμοκρασία μετατρέποντας το σκορ σε 3-0. Τον ίδιο δρόμο ακολούθησε και ο Σωκράτης Κουλούρης στο 75΄(4-0).
    Τέλος, ο Δημήτρης Λάμπρου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δέκα λεπτά πριν την κανονική λήξη (στο 80΄) και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.
    Με αυτό το τρίποντο η Πέρδικα ανέρχεται στην 5η θέση με 7 βαθμούς.
    Άρης Πέρδικας (Μπάλλας): Ντούγιας, Κιοϊντέσι, Κόχυλας Ι., Μπιστιώλης, Κόχυλας Ιω., Φωτίου (Μυρισκλάβος 50΄), Λάμπρου, Τζάνης, Τσάντος, Κουλούρης, Φουσέκης.
    ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας): Παπατσάτσης, Τσούπης, Λάμπρης, Φλούδας, Λώλης Ο., Παργανάς, Λώλης Ν., Δερέκας, Καραγιάννης, Μπίκας (Ράπτης), Τσώνης

Ο Σταύρος Μητσέλος επέστρεψε στην ενεργό δράση στο χθεσινό παιχνίδι…