• Πέρδικα – Πλαταριά 0-3

324 προβολές

«Έφυγε» με το διπλό απο την Πέρδικα ο ΑΟΠ.

Με τρία γκολ φιλοδώρησε τον Άρη Πέρδικας ο ΑΟ Πλαταριάς κατακτώντας τη 19η φετινή του νίκη τερματίζοντας στην 3η θέση του πρωταθλήματος μια αγωνιστική πριν το τέλος. Οι Περδικιώτες απο την άλλη πλευρά παρά τη χθεσινή τους ήττα (0-3) πραγματοποίησαν μια πολύ καλη πορεία φέτος με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στο ρόστερ τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο πρώτος σκόρερ της Πλαταριάς Δημήτρης Σωτηριάδης βρήκε τον δρόμο προς τα δύχτια μόλις στο 6ο λεπτό πετυχαίνοντας το 0-1 για την ομάδα του. Στην επανάληψη τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Άγγελος Θεοδώρου ο οποίος με δυο γκολ στο 52΄και στο 90΄διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Άρης Πέρδικας (Μπάλλας): Ντάνης, Κόχυλας, Κιοντέτσι, Λαλλάς, Τζάνης, Τσάντος Αγγ., Λάμπρου, Λαχανίδης, Τσάντος Κ., Κουλούρης, Φουσέκης.
    Πλαταριά (Καρύδης): Λώλος, Κατσιγιάννης, Γκόγκος, Μουτσάι, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Θεοδώρου, Χατζίου, Ρίζος, Παπανδρέου Αντ., Σωτηριάδης

13 στα 13 ο Ατρόμητος. Χορταστικό παιχνίδι απο πλευράς τερμάτων…