• Πλαταριά – Καστρί 0-7

914 προβολές
  • Μεταμορφώθηκε στην επανάληψη και “καθάρισε” το ματς μέσα σε 30 λεπτά η ομάδα του Καστρίου.

Σαν «σίφουνας» πέρασε από τη Μαζαρακιά ο Θύαμις που σάρωσε την Πλαταριά με 7-0.
    Χατ-τρικ σημείωσε ο Τάσος Αναστασίου (66’, 72΄, 77’), ενώ από δυο γκολ πέτυχαν οι Δημήτρης Αθανασίου (50’, 85΄) και Άκης Γόγολος (64’, 81΄).  Στο 72ο λεπτό αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Καψάλη ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων Δημήτρης Μαγκλάρας για επικίνδυνο παίξιμο.

Πλαταριά (Γκολφινόπουλος): Αναστασίου Α., Πασχάλης, Θεοδώρου, Βαλάκος (66΄Ευθυμίου), Μήτσης (75΄Παπανδρέου Γ.), Μαγκλάρας, Γιαννούλης (70΄Αναστασίου), Ρίζος, Γιαννόπουλος, Σακκός, Κατσιγιάννης Ι.
    Θύαμις Καστρίου (Παππάς): Κωνσταντάκος, Αθανασόπουλος, Ντίτορας (78΄Γκιούνος), Ζήγος (65΄Λιάτσος), Τσουμέτης, Αθανασίου, Αναστασίου, Κυριάκης (70΄Δήμας), Λάμπρου (70΄Κυρίτσης), Γόγολος, Πασχάλης.