• Πλαταριά – Λαδοχώρι 2-0

1157 προβολές
  • Στην 5η θέση με 10 βαθμούς πέρασε ο ΑΟ Πλαταριάς που επικράτησε με 2-0 του ΠΑΣ Λαδοχωρίου.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Κώστα Γκολφινόπουλου μετά την ήττα από την Μαζαρακιά. Η  Πλαταριά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς και να κάμψει την αντίσταση του ΠΑΣ στο τελευταίο 20λεπτο. Τις βάσεις για την νίκη έβαλε ο αρχηγός της ομάδας Στέλιος Τάσσης στο 70΄ με σουτ για να κλειδώσει το τρίποντο ο Χρήστος Μήτσης στις καθυστερήσεις με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ.
    Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΟΠ θα φιλοξενηθεί στην Πέρδικα ενώ το Λαδοχώρι θα υποδεχθεί τον Σπάρτακο.
    Πλαταριά (Γκολφινόπουλος): Αναστασίου Α., Πασχάλης, Ευθυμίου (55΄Θεοδώρου), Βαλάκος, Μήτσης, Μαγκλάρας, Γιαννόπουλος, Σάκος Α., Ρίζος, Μπιστιώλης (65΄Κατσιγιάννης Ι.), Τάσσης (89΄Παπανδρέου Γ.).
    ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας): Γαβριηλίδης, Χαντζάρας, Ομέρι, Λώλης Δ., Λώλης Ε., Παργανάς, Βαγγελής, Λιάμπης, Μπίκας (85΄Μπαλάφας), Στέφος, Τσούπης Σ. (67΄Καζάκος (75΄Μπέζας Χ.)).