Πλαταριά – Λαδοχώρι 3-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Πλαταριά.

Το συγκρότημα του Αλέκου Καρύδη κατέβαλε στην επανάληψη με 3-1 το Λαδοχώρι και “κλείδωσε” την τέταρτη θέση στο πρωτάθλημα.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με τον Δημήτρη Σωτηριάδη , αλλά οι ποδοσφαιριστές του Χάρη Μπίνα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Αλέξη Παργανά δέκα λεπτά αργότερα (1-1) με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Πλαταριά μπήκε πιο δυνατά και με δυο τέρματα που σημείωσε στο πρώτο εικοσάλεπτο του 2ου ημιχρόνου “καθάρισε” την υπόθεση νίκη .

Πιο συγκεκριμένα ο Σταύρος Μητσέλος στο 53΄έγραψε το 2-1 και ο Σπύρος Βαλάκος στο 66΄διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Πλαταριά (Καρύδης): Λώλος, Γκόγκος, Ράπτης (80΄Πασχάλης), Βαλάκος, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Βασίας, Χατζίου, Σωτηριάδης, Παπανδρέου Αντ. (46΄Γιαννούλγς Φ.), Θεοδώρου.
ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας): Παπατσάτσης, Τσούπης, Ομέρι (60΄Ράπτης Α,), Λώλης Δ., Λώλης Ε., Παργανάς, Φλούδας (72΄Νούσης), Δερέκας, Τσώνης, Νικολάου, Λώλης Ν.