• Πλαταριά – Παραμυθιά 0-4

835 προβολές
  • Παραμυθιά για φίλημα!!!

Σε μεγάλη μέρα για ακόμη μια φορά η πρωτοπόρος Παραμυθιά πέρασε εύκολα από την Μαζαρακιά καταβάλλοντας με 4-0 την Πλαταριά.

Αυτή ήταν η δεκάτη όγδοη νίκη για την ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη, που μια αγωνιστική πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου παραμένει αήττητη με μόλις μια ισοπαλία.

Το Σούλι μπήκε φουριόζο στο παιχνίδι αιφνιδίασε την Πλαταριά και στο πρώτο τέταρτο “καθάρισε” την υπόθεση νίκη σημειώνοντας τρία γκολ.

Ο Νίκος Ντόκος σέρβιρε και οι Σπύρος Διαμάντης και Παναγιώτης Λυγκας σκόραραν.
    Μόλις στο 4ο λεπτό ο Διαμάντης άνοιξε το σκορ για τους πράσινους (0-1) υστέρα από ασίστ του Ντόκου και πέντε λεπτά αργότερα ο Παναγιώτης Λύγκας με πλασέ σε κενή εστία έγραψε το 0-2. Στο 13ο λεπτό ο Παναγιώτης Λύγκας σκόραρε δεύτερη φορά στο παιχνίδι ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-3 πετυχαινοντας παράλληλα και το πέμπτο προσωπικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Στην συνέχεια η Παραμυθιά κατέβασε στροφές έδωσε χώρο στην Πλαταριά με τους γηπεδούχους όμως να μην μπορούν να αντιδράσουν με αποτέλεσμα ο Νίκος Ντόκος που μοίρασε τρις ασίστ στο πρώτο μέρος να διαμορφώσει με γκολ στο 77΄το τελικό 0-4.
    Ο αρχηγός του Σουλίου είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας καθώς έχει βρει δίχτυα δέκα τέσσερις φορές και είναι στην πρώτη τριάδα των σκόρερ της Α1.

ΑΟ Πλαταριά (Γκολφινόπουλος): Αναστασίου, Πασχάλης (30΄Ευθυμίου), Θεοδώρου (70΄Ευαγγέλου), Σάκος Α., Μήτσης, Ντίτορας, Κατσιγιάννης Ι. (60΄Σάκος Σ.), Βαλάκος, Ρίζος, Λιόντος, Τάσσης (74΄Γιαννόπουλος).

Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Παπαγεωργίου, Τάσσιος (75΄Σιώζης Α.), Ντούμας (46΄Ντάνης), Διαμάντης, Βάσιος, Μπουκουβάλας, Γεωργάκης (46΄Χαντζάρας), Τσάγκας, Λύγκας (61΄Γαλάνης Θ.), Ντόκος, Κύργιος.

Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ του Λευτέρη Τζώρτζη.