• 4-0 ο Ποσειδώνας

84 προβολές

«Κονταροχτυπήθηκαν» το Σάββατο από τη θέση του προπονητή τα δύο αδέλφια…

…Φίλιππος Τσώνης (Ποσειδώνας) και Σωτήρης Τσώνης (Μαζαρακιά) με νικητή τον πρώτο.

Αγωνίστηκαν χθες το μεσημέρι στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας Ποσειδώνας Ηγουμενίτσας και Α.Ο. Μαζαρακιάς στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος. Με χατ-τρικ του Γεωργόπουλου και ένα ακόμα γκολ από το Δημητρίου ο Ποσειδώνας πήρε το τρίποντο, ισοβάθμισε με την ΑΕΝΣ και απομακρύνθηκε από Θύελλα και Σπάρτακο με 3 και 4 βαθμούς αντίστοιχα.
    Το σκορ άνοιξε από το 4ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης ο Γεωργόπουλος, ο οποίος αποφάσισε να επισκεφθεί ξανά το τέρμα του Λώλου στο 28΄. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (στο 40΄) ο Δημητρίου «έγραψε» το 3-0 για τον Ποσειδώνα.
    Στο 60΄ο τραυματισμός του Λώλα οδήγησε τον προπονητή της Μαζαρακιάς σε άμεση αντικατάστασή του από τον Κάτσιο Π. Πέντε λεπτά πριν την κανονική λήξη του αγώνα (στο 85΄) ο Γεωργόπουλος νίκησε την άμυνα της Μαζαρακιάς για τρίτη φορά διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 υπέρ των γηπεδούχων.
    Ποσειδών Ηγ/τσας (Τσώνης Φ.): Ρίζος, Τσίστας, Δόσης, Μιχαλάρης, Χρήστου, Μπέζας, Γιοβάνης (Οικονομόπουλος 53΄), Δημητρίου, Γεωργόπουλος, Αντωνίου, Λιώλης
    Α.Ο. Μαζαρακιάς (Τσώνης Σ.): Λώλος, Μάντης Χ., Ντούμας, Τιφτικίδης, Λαμπρούσης, Μπέλλος, Βέρμπης, Λώλας (Κάτσιος Π. 60΄), Κάτσιος Μ., Τσίγγος, Κοσιώρης Σ.

Τελικά στην Α' Θεσπρωτίας.   Τα συνολικά αποτελέσματα στο τοπικό…