• Πρεμιέρα με «ντόρτια» ο Ποσειδώνας

54 προβολές

Εύκολο έργο είχε η ομάδα της Ηγουμενίτσας απέναντι στην Θύελλα επικρατώντας με 4-0.

Οι δυο ομάδες παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι κατέβηκαν με μόλις 13 παίκτες ενώ οι φιλοξενούμενοι με 15.

Στο αγωνιστικό κομμάτι  οι ποδοσφαιριστές του Φιλίππου Τσώνη άνοιξαν το σκορ στο πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου με τον Νίκο Ντόκο (0-1).
    Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν το 0-2 με τον Πουρίκη. Στην συνέχεια ο Αντωνίου στο 61΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο των φιλοξενούμενων στην Παραμυθιά ο Πουρίκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 0-4  στο 66΄.

Θύελλα Γκρίκας/Ψάκκας (Γκορέζης): Κύργιος, Σώχος, Παππάς Π., Ντρίτσος, Γεωργίου, Τσιάκος, Παργανάς, Κοσμίδης (44΄ Φασουλής (60΄Ζαφείρης)), Μπάτσης, Ντάνης, Μουσελίμης Χ.
    Ποσειδώνας Ηγουμενίτσας (Τσώνης): Ρίζος, Τσιώτης, Δόσης, Γόγολος, Μιχαλλάρης, Κώστας, Χρήστου, Αντωνίου, Ντόκος (60 Μπέζας Α.), Βέρμπης, Πουρίκης.