• Προδρόμι – Γαρδίκι 4-1

1003 προβολές
  • Νίκη με ανατροπή για τον Α.Ο.Π. 4-1 την Δόξα.

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν στο 30’ με εκτέλεση πέναλτι του Άρη Σιώζη, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για αυτούς. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και στα πέντε τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου έκαναν την ανατροπή. Αρχικά ο Γιάννης Τσουμέτης έφερε το παιχνίδι στα ίσα και ο Γιώργος Δημητρίου έδωσε το προβάδισμα δυο λεπτά πριν το σφύριγμα του ημιχρόνου. Το Γαρδίκι δεν μπόρεσε να αντιδράσει ουσιαστικά στην επανάληψη,  με τον Αντώνη Σιώζη να σκοράρει δυο φόρες στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και να διαμορφώνει το τελικό 4-1.
    Η Δόξα δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι σήμερα μετά τις δυο σερί νίκες με Πλαταριά και Σπάρτακο. Από την άλλη πλευρά το Προδρόμι κράτησε το αήττητο στην έδρα του για φέτος καθώς μετράει 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια (1 κύπελλο – 2 πρωτάθλημα).
    Ο ΑΟΠ την Τετάρτη θα υποδεχθεί στις 15:00 τον Άρη Πέρδικας για τα προημιτελικά του κυπέλλου Θεσπρωτίας.

Προδρόμι (Παππάς): Βλάχος, Γεωργίου Αλ. (87΄Παππάς), Κάλλος, Γαλανόπουλος, Σουλάϊ (55΄Αναστασόπουλος Α.), Ντρίτσος, Τσουμέτης, Γκάτζιας (89΄Γκουλιούμης), Σιώζης Α., Δημητρίου (75΄Τριάντης), Γκούγιας.
    Δόξα Γαρδικίου (Νίκου): Corodeni, Τσίρης Χ., Τσίρης Ν., Τσιρώνης, Αθανασίου, Τσουγγάρης Δ., Τσούτης, Τσουγγάρης Στ., Γκέκας Α., Σιώζης Α., Γκέκας Δ. (77΄Τσίρης Β.).