• Προδρόμι – Καστρί 0-5

766 προβολές
  • Συνεχίζει τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις εκτός έδρας ο Θύαμις.

Το Καστρί επικράτησε του Προδρομίου με 5-0 και σημείωσε την τέταρτη νίκη του μακρυά από το γήπεδο του σε ισάριθμους αγώνες και μάλιστα χωρίς να έχει δεχθεί γκολ.

Δώδεκα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά στους φιλοξενούμενους για να “καθαρίσουν” το παιχνίδι. Το Προδρόμι με το ξεκίνημα της αναμέτρησης έχασε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ χωρίς να τα καταφέρει με την συνέχεια να ανήκει στο Καστρί.
    Το δρόμο προς την νίκη άνοιξε στο 27΄ο Αλέξης Κυριάκης (0-1) μετά από σέντρα του Λάμπρου.
    Δέκα λεπτά αργότερα ο Γόγολος κέρδισε πέναλτι σε φάουλ του Μήτση. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τάσος Αναστασίου σημειώνοντας το 0-2. Πριν προλάβουν καλά καλά να συνέλθουν οι γηπεδούχοι από το δεύτερο γκολ, ο Άκης Γόγολος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 στο 39΄.
    Στην επανάληψη και με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αντιδράσουν ο Θύαμις συνέχισε να σκοράρει. Στο 60΄ο Αλέξης Λάμπρου πήρε την σκυτάλη πραγματοποιώντας  το 0-4 γράφοντας και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ της αναμέτρησης. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Άκης Γόγολος στο 69΄ με ένα πανέμορφο γκολ στο γάμα της εστίας του Στέφανου Βλάχου.
    Στο 70΄ τραυματίστηκε ο ποδοσφαιριστής του Προδρομίου Αντώνης Σιώζης ο οποίος αντικαταστάθηκε και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Φιλιατών. Όπως μας ενημέρωσαν ο ποδοσφαιριστής έπαθε διάστρεμμα και του τοποθέτησαν νάθρηκα. Εμείς να ευχηθούμε στον νεαρό ποδοσφαιριστή ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.

Προδρόμι (Κώστας Παππάς): Βλάχος, Σουλάϊ, Κάλλος, Γαλανόπουλος, Γκάτζιας, Αναστασόπουλος Α., Μήτσης, Παππάς Π. (46΄ Τριάντης), Σιώζης Α. (70΄ Σουλιώτης), Δημητρίου, Γκούγιας.
    Θύαμις Καστρίου (Παναγιάτης Παππάς): Κωνσταντάκος, Γιώτης, Κυβράνογλου, Ζήγος, Μονάχος Η., Αθανασίου, Αναστασίου, Κυριάκης, Λάμπρου, Γόγολος, Τσουμέτης.
    Αγωνίστηκαν και οι: Κυρίτσης, Αθανασόπουλος, Δήμας, Ντίτορας.