• Πρόκριση με νέο 4-1 ο Θύαμις

345 προβολές

Το Καστρί προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Θεσπρωτίας.

Ο Θύαμις πέτυχε δύο νίκες σε βάρος του Μαργαριτίου, και οι δύο με το ίδιο σκορ και πέρασε στην επόμενη φάση με συνολικό σκορ 8-2.
    Στο 8ο λεπτό  ο Τσουμέτης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου όμως (42΄) ο Χάιδος με πλασέ ισοφάρισε για το 1-1, τσιμπώντας τη μπάλα προ του Βενέτη.

Η ομάδα του Καστρίου φόρτσαρε στο τελευταίο ημίωρο του επαναληπτικού προημιτελικού, πετυχαίνοντας τρία γκολ από το 60΄ και μετά. Αρχικά ο Ηλ.Μονάχος, μετά από σέντρα του Κ.Βάσιου, έκανε με κεφαλιά το 2-1. Ο σκόρερ έγινε πασέρ στο 3-1, με τον Γκόλια να σκοράρει με κεφαλιά, στο 70΄. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, ο Μέλλος μετά από κάθετη μπαλιά του Κυρίτση ολοκλήρωσε την την υπόθεση πρόκριση για το Καστρί.  Ο Θύαμις θα αντιμετωπίσει στη φάση των “4” τον νικητή του ζευγαριού Πλαταριά – Σύβοτα (5-1 το πρώτο παιχνίδι).Καστρί (Χατζηπέτρου): Βενέτης, Μέλλος,  Τσάγκας (46΄ Καφτάνης), Τσουμέτης (46΄Λάμπρου), Ηλ.Μονάχος, Μηνάς, Γεωργίου (46΄ Δ.Βάσιος), Κύργιος, Γκόλιας, Δήμας (75΄Κυρίτσης), Κ.Βάσιος
    Μαργαρίτι (Βασιλάκης): Καρδάνης, Κυριάκης Α, Σιτούνης, Γιαννέλος, Παπανικολάου, Κυριάκης Χ, Babi, Λιόντος, Χάιδος (Αθανασίου), Γαλάνης, Ντούσκας