Προκρίθηκε στην επόμενη φάση η Αγ. Άννα

165 προβολές

Η Δόξα Αγ. Άννας επικράτησε στην έδρα της με 3-1, της συνονόματης ομάδας του Κορωπίου…

…και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ.
Μόλις στο 5΄ο Μήτση με συρτό σουτ έκανε το 1-0 για να έρθει ο Παϊτέρης δεκαπέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.  Στο 36΄οι φιλοξενούμενοι αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για πρόκρισή καθώς μείωσαν (2-1) με τον Σιδερή. Αλλά στην επανάληψη ο Παϊτέρης με δεύτερο προσωπικό γκολ έδωσε τη χαριστική βολή στους φιλοξενούμενους και έστειλα τους “κόκκινους” στους “16” του κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ.

Διαιτητής: Ανδρικόπουλος
Βοηθοί:  Σπυρόπουλος – Ταρσανίδης
Συνθέσεις:
Δόξα Αγ. Άννας (Κατωπόδης): Μαβίδης, Στράτης, Ανασστασιάδης, Καλλιαντέζος, Χαραλαμπίδης, Μαργούτας, Κοκκοράκης, Θεοδώρου, Μουρούτης, Μήτση, Παϊτέρης.
Αγωνίστηκαν και οι: Λέτρος και Αναπλιώτης.
Δόξα Κορωπίου (Δημητρίου): Ανδριανός, Δήμας Σωτ., Κορωνιάς, Λάμπρου, Ξεφτεράκης, Χοτζάι Α., Κορνήλιος, Σιδέρης, Μπάκας, Δήμας, Τρουπής.
Αγωνίστηκαν και οι: Νούρια, Κασάι, Hoxhaj, Αγγελής και Σύκα.

*Θα ακολουθήσει αργότερα πλούσιο φωτορεπορτάζ.