Οι 9 προπονητές του Θεσπρωτού στη Γ΄Εθνική (1999-2017)

Εννέα προπονητές έχουν καθίσει στον πάγκο της ομάδας, στις 5 σεζόν του πλατανόφυλλου στη Γ΄Εθνική.Οι τρεις από αυτούς έκαναν διπλή θητεία. Δείτε τους κατά σειρά, με βάση το χρονικό διάστημα που παρέμειναν στον προπονητικό «θώκο» των κιτρινόμαυρων:

9. Λευτέρης Τάσης: 18 μέχρι 26 Μαϊου 2000 (Υπηρεσιακός προπονητής)

8. Δημήτρης Νόλης: 24 Νοεμβρίου μέχρι 14 Δεκεμβρίου 2016

7.Νίκος Σταύρου: Ανέλαβε στις 20 Απριλίου 2017

6. Νίκος Καμμένος: Αρχή σεζόν μέχρι 5 Νοεμβρίου 1999 (ήταν προπονητής του Θεσπρωτού και την προηγούμενη περίοδο στη Δ΄Εθνική)

5. Γιώργος Λαδιάς: Δύο θητείες. 27 Μαϊου 2000 μέχρι το τέλος της σεζόν και από 3 Αυγουστου 2015 μέχρι 2 Νεομβρίου 2015

4.Δημήτρης Μουρούτης. 14 Δεκεμβρίου 2016 μέχρι 20 Απριλίου 2017

3.Μιχάλης Φιλίππου: 6 Νοεμβρίου 1999 μέχρι 18 Μαϊου 2000.

2.Λάζαρος Σέμος: Δύο θητείες. Όλη τη σεζόν 2014-15 και 20 Ιουλίου 2016 μέχρι 24 Νοεμβρίου 2016

Τέλος ο προπονητής με τη συνολικά μεγαλύτερη σε διάρκεια θητεία στον πάγκο του Θεσπρωτού στη Γ΄Εθνική:
1.Παναγιώτης Χατζηπέτρου: Δύο θητείες. Όλη τη σεζόν 2013-14 και 2 Νοεμβρίου 2015 μέχρι το τέλος της σεζόν ’15-’16.

P