• “Απέδρασε” με δέκα το Μαυρούδι

174 προβολές

Σημαντική νίκη για την ΑΕΜ. Σε λίγο τα στιγμιότυπα!

Το Μαυρούδι επικράτησε με 0-2 της Πλαταριάς στη Μαζαρακιά με λυτρωτές στο τελευταίο 10λεπτο δύο παίκτες που πέρασαν σαν αλλαγή στο β΄ημίχρονο. Οι νικητές παρέμειναν έτσι μόνοι στην κορυφή του 1ου ομίλου και στο +1 από τον Ατρόμητο. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 54΄ λόγω αποβολής του Παπαθανασίου (απευθείας κόκκινη) για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Θεοδώρου. Οι του ΑΟΠ δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική υπεροχή τους και να δημιουργήσουν τις μεγάλες  ευκαιρίες προς την εστία του Ντασκαγιάννη για να πάρουν εκείνοι το προβάδισμα. Αντίθετα η ΑΕΜ, ξεδίπλωσε μια έξοχη επίθεση στο 82΄ και με τελικό αποδέκτη τον Κατσέλη μετά από ασίστ του Μέλλου πήρε το προβάδισμα με 0-1. Στο 90΄ οι πρωτοπόροι κλείδωσαν οριστικά την υπόθεση νίκη με κεφαλιά του Τζοβάρα στην πλάτη της άμυνας της Πλαταριάς, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αγγ. Μηνά.

Μη χάσετε σε λίγο το βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα του παιχνιδιού!
    Πλαταριά (Καρύδης): Παπαγεωργίου, Μουτσάι, Ράπτης, Βαλάκος (85΄Σωτηριάδης), Χατζίου, Χ.Παπανδρέου (34΄Πασχάλης), Βασίας, Θεοδώρου, Ρίζος, Α.Παπανδρέου, Γκόγκος
    Μαυρούδι (Ιωακειμίδης): Ντασκαγιάννης, Μέλλος, Μπάρης, Μπίκας, Παπαθανασίου, Μηνάς, Ζήσης (46΄ Τζοβάρας), Ρούμπης (90΄Στ.Μηνάς), Ιωακειμίδης, Νάτσης (65΄Κατσέλης), Τσάγκας (46΄Γκιούνος)

Δέκα λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90΄και ο Χρήστος Κατσέλης στέλνει…