“Διπλό” το Μαργαρίτι στην Πέρδικα

Πλούσιο θέαμα παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο της Πέρδικας…

…και την αναμέτρησή της τοπικής ομάδας με τον Άρη Μαργαριτίου.

Το Μαργαρίτι πήρε για πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη 2-4 μέσα στην Πέρδικα σε παιχνίδι που ουσιαστικά το αποτέλεσμα του κρίθηκε στο 93ο λεπτό.

Από την άλλη πλευρά το συγκρότημα του Βαγ. Ευαγγέλου πάλεψε μέχρι τέλος να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα όμως οι ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων  ήταν ψύχραιμοι στο τέλος και πήραν την νίκη και το τρίποντο με τον Θοδωρή Γαλάνη να πετυχαίνει ακόμη ένα χατ-τρικ.

Το Μαργαρίτι προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-3 με σκορερς τους Γαλάνη (2) και Babi Erado, στην επανάληψη η Πέρδικα μείωσε σε 2-3 με Κιοντέσι και Καρίμαλη ενώ το τελικό 2-4 έγραψε ο πρώτος σκόρερ του Άρη Μαργαριτίου Γαλάνης ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ.

Το φιλμ το αγώνα:

Στο 1΄ ο Γαλάνης με σουτ στο δεύτερο δοκάρι ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενοιυς.

Στο 15΄ δοκάρι για την Πέρδικα σε ψηλοκρεμαστό σουτ του Λεντι Γκόγκα.

Στο 21 ο Λάμπρου δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά  ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκόγκα.

Στο 28 ο Γαλάνης με κεφαλιά  διπλασιάζει τα τέρματα για το Μαργαρίτι.

Στο 34 σουτ του Babi έξω από την μεγάλη ας περιοχή λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 38 μπαλιά τρύπα του Γαλάνη βγάζει τετ α τετ τον Κούφαλη απέναντι στον τερματοφύλακα της Πέρδικας με τον τελευταίο να μην μπορεί να πλασάρει εύστοχα τον Ντούγια.

Στο 42 η Πέρδικα κερδίζει πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκόγκα με τον Στέφανο  Καρδάνη να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν.

Στο 45 εκπληκτικό γκολ του Babi Ernado με σουτ από τον χώρο του κέντρου κρέμασε τον Ντουγια γράφοντας το 0-3.

Στο 51 σουτ του Κόχυλα  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρδάνη.

Στο 62΄ Φουσεκης την σέντρα και ο Κιοντεσι με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-3.

Στο 65΄ο Φωτίου κερδίζει πέναλτι την εσχάτων των ποινών αναλαμβάνει να εκτελέσει ο νεοεισελθών στο παιχνίδι (μπήκε ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν) Θωμάς Καρίμαλης ο οποίος στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Καρδάνη μειώνοντας σε 2-3 βάζοντας τους γηπεδούχους μέσα στο παιχνίδι.

Στο 70΄ αποβολή δεύτερη κίτρινη κόκκινη στον Κόχυλα με την πέρδικα να μένει με 10 παίκτες το τελευταίο εικοσάλεπτο.

Στο 75 νέα σέντρα από δεξιά ο Φουσέκης ,φάση διαρκείας μέσα στα καρέ των φιλοξενούμενων αλλά με το τελευταίο σουτ που επιχείρησε ο Καρίμαλης περασε άουτ.

Στο 77΄ έμεσο για το Μαργαρίτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Babi Ernado με την μπάλα να περνάει άουτ

Στο 80΄ Φάση διάρκειας στα καρέ της Πέρδικας και οριζόντιο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Ντούσκα.

Στο 83΄ Φάουλ του Καρίμαλη διώχνει σε κόρνερ ο καρδανγς.

Στο 85΄ Σουτ του Γαλάνη άουτ η μπάλα.

Στο 93 ο Γαλάνης κάνει το 2-4 και καθαρίζει το ματς μετά από το πάρε βάλε του Babi.

Πέρδικα (Ευαγγέλου): Ντούγιας (46΄Παππάς Ελ.), Μυρισκλάβοις Θ., Μυρισκλάβος Ε., Κιοντέσι, Φωτίου, Παντούλας, Φουσέκης, Τσάντος Κ. (58΄Καρίμαλης Θ.), Γκόγκα. Λάμπρου, Κόχυλας.
Μαργαρίτι (Βασιλάκης): Καρδάνης , Σιτούνης, Γιαννέλος, Παπαδόπουλος, Τιφτικίδης, Κυριάκης Χ., Babi, Ντρίτσος Σπ. (53΄Κώστας Ν.), Κούφαλης (53΄Ντούσκας (85΄Χάιδος)), Γαλάνης, Μάστορας.