• «Φόρτσαρε» στην επανάληψη η ΑΕΜ

302 προβολές

Στην πρώτη θέση του τοπικού πρωταθλήματος  της ΕΠΣ Θεσπρωτίας συνεχίζει να βρίσκεται το Μαυρούδι…

…το οποίο νίκησε την ουραγό Μαζαρακιά με 6-1, πετυχαίνοντας πέντε γκολ στην επανάληψη.

Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο (1-1) καθώς οι φιλοξενούμενοι του Σωτήρη Τσώνη προηγήθηκαν στο σκορ στο 38΄με γκολ του του Γ. Κοσιώρη. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Θωμά Γκιούνο δυο λεπτά αργότερα να φέρνει το ματς στα ίσια (1-1).

Στην επανάληψη η ομάδα του Σοφοκλή Ιωακειμίδη μπήκε με φόρα από τα αποδυτήρια και σε εννιά λεπτά σημείωσε τρία γκολ με τους Παπαθανασίου και Καφτάνη (2), εκτοξεύοντας το σκορ στο 4-1 . Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα (5-1) στο 65’ πετυχαίνοντας χατ-τρικ μέσα σε 12΄λεπτά κι έτσι το Μαυρούδι «κλείδωσε» το τρίποντο. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Βασιλειάδης στο 85΄.
    Στο 43΄της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Βασίλης Κάτσιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Κιάπε για κράτημα αντιπάλου από τη φανέλα.