• “Καταιγίδα” η Τριγλία, 7-0 στην Άνοιξη

284 προβολές
  • Εύκολο απόγευμα είχε η Τριγλία Ραφήνας που κέρδισε εκτός έδρας τον ΑΟ Άνοιξης…

…με σκορ 7-0 και συνεχίζει την αήττητη την πορεία της με 5 στα 5.
    Η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούλη μάλιστα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την απώλεια βαθμών που είχε ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου (έφερε 1-1 με την Σταμάτα) και αποσπάστηκε 4 βαθμούς απο τη δεύτερη θέση.
    Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Καραγιάννης και στο 13΄ο Σενε διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δυο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Παπαδιονυσίου έγραψε το 0-3 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
    Στην επανάληψη η ομάδα της Ραφήνας συνέχισε στο ίδιο ρυθμό και σημείωσε ακόμη τέσσερα τέρματα για το τελικό 0-7. Στο  62’ ο Τζίτζης με πέναλτι έκανε το 0-4, ο Βίλα στο 73′ το 0-5. Ο Σένε στο 76′ πέτυχε με δεύτερο προσωπικό γκολ το 0-6 ενώ το τελικό αποτέλεσμα (0-7) διαμόρφωσε στο 89’ ο Τσουκάς.
    Συνθέσεις:
    Άνοιξη: Θεολόγης, Κατσέρης, Πετροδασκαλάκης (39’ Γιαρένης), Νικολάου (76’ Ριζάβας), Νάνος, Συρανίδης, Γαντζούλας, Μώκος, Γεωργούσης, Χατζηγεωργίου, Βουγιουκλίδης (24’ Καλογριδάκης – 76’ Καραγιάννης).
    Τριγλία Ραφήνας: Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης, Μεϊμάρογλου, Τσούκας Ι., Καραγιάννης (65’ Κουμουτσέας), Παπαδιονυσίου (68’ Τσούκας Κ.), Τσαγκάρης, Σένε (82’ Γερακάκης), Βίλα (82’ Ναούμ), Ζαφειρόπουλος.