• “Καθάρισε” ο Καλέσης για την Πλαταριά

197 προβολές

Με σκόρερ τον Φάνη Καλέση στο τελευταίο τέταρτο…

…ο ΑΟΠ επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Παραποτάμου.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν ελαφρός καλύτεροι των γηπεδούχων αλλά δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν  την εστία του Σπύρου Λώλου.
    Στην επανάληψη η Πλαταριά ανέβασε στροφές και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Φάνη Καλέση. Ήταν το 75ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βασίας έβγαλε την μπαλιά στον Καλέση. ο οποίος με σουτ μέσα απο την περιοχή άνοιξε το σκορ (1-0) για τον ΑΟΠ.
    Οι γηπεδούχοι διπλασιάσαν τα τέρματα τους στο 90΄με πέναλτι που κέρδισε ο Καραγιάννης και μετέτρεψε σε γκολ ο Καλέσης.

Μετά απο αυτό το τρίποντο η Πλαταριά πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς, αφήνοντας στην τέταρτη θέση τον Αστέρα Παραποτάμου με 30β.

Πλαταριά (Ιωακειμίδης): Λώλος, Πασχάλης, Μαντζούκης, Τζανής, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Βασίας, Καλέσης, Σωτηριάδης, Παπανδρέου Αντ., Θεοδώρου.
    Αστέρας Παραποτάμου (Δημητρίου): Σπυριδώνου, Δημητρίου, Παργανάς, Μπάρκας, Τζίμας, Πρίτσης, Πασχάλης, Πανταζής, Παύλου, Λιώνης, Βασιλείου.

Δείτε πως διαμορφώθηκε ο βαθμολογικός πίνακας... ...μετά και την ολοκλήρωση…