“Καθάρισε” στην επανάληψη ο Άρης, 0-3 στο Γαρδίκι

Ακόμη ένα τρίποντο πανηγύρισε ο Άρης Φιλιατών στο γήπεδο Γαρδικίου καθώς επικράτησε 0-3 στο Γαρδίκι  της τοπικής Δόξας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Θεσπρωτίας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορέσουν  να βρουν δίχτυα, απέναντί στην καλά  οργανωμένη ομάδα της Δόξας στο πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη  οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Μουρούτη το σκορ (0-1) στο 58′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Ρούμπη. Δεκα λεπτά αργότερα ύστερα από σουτ του Πασχάλη που σημάδεψε το δοκάρι, ο Αντώνης Παπανδρέου πήρε το ριμπάουντ και σημείωσε το 0-2, με κοντινό πλασέ. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε  ο Τ. Γώγος στο 79′ με θαυμάσιο σουτ από το ύψος της περιοχής.

Μετά το τέλος του αγώνα η διοίκηση του Άρη έδωσε συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την νίκη και την πολύ καλή τους εμφάνιση.
Photo credit: arisfiliaton.gr