• “Κλείδωσε” τη νίκη στο 89′

564 προβολές
  • Νικηφόρο ήταν το χθεσινό παιχνίδι  για την Πέρδικα…

…που είχε να αντιμετωπίσει τον Ποσειδώνα στο γήπεδό της.

Λίγα λεπτά μετά το σφύριγμα του διαιτητή – και συγκεκριμένα στο 11΄- ο Γιώργος Καρίμαλης βρήκε άνετα το δρόμο για την εστία του Ρίζου κάνοντας το 1-0.  Ο Ποσειδώνας για αρκετή ώρα προσπάθησε να ισοφαρίσει, κάτι που κατόρθωσε στο 38΄για χάρη του ο δημιουργός του πρώτου γκολ του αγώνα Καρίμαλης (αυτογκόλ, 1-1).
    Ωστόσο το πρώτο ημίχρονο έληξε ευνοϊκά για τους γηπεδούχους, αφού στο 43΄ήρθε να προστεθεί ένα ακόμα γκολ από το Δημήτρη Λάμπρου (2-1).  Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έδιναν τη εντύπωση ότι δε θα καταφέρουν να σκοράρουν. Τα προγνωστικά όμως ανέτρεψε λίγο πριν τη λήξη του αγώνα στο 89΄ ο Kevin Goga, ο οποίος «έγραψε» το τελικό 3-1 για την ομάδα του.
    Στην επόμενη αγωνιστική ο Ποσειδώνας θα αντιμετωπίσει το Σάββατο τη Μαζαρακιά στη Nέα Σελευκεια, ενώ η Πέρδικα τη Κυριακή θα αγωνιστεί στο ιδιο γήπεδο με το Σπάρτακο.

Άρης Πέρδικας (Μπάλλας Α.): Ντάνης, Κόχυλας Ι. (Λαλλάς 73΄), Κιοιντέσι, Καρίμαλης Γ, Κοχυλάς Ι., Τζάνης, Goga, Φουσέκης, Τσάντος Κ. (Μυρισκλάβος Θ. 60΄), Λάμπρου, Φωτίου.
    Ποσειδών Ηγ/τσας (Τσώνης Φ. ): Ρίζος, Δόσης, Γιοβάνης, Μιχαλάρης, Χρήστου Π., Πουρίκης, Οικονομόπουλος (Ντόκος 46΄), Δημητρίου, Γεωργόπουλος, Αντωνίου, Λιώλης (Παρούσης 61΄).