• “Τρένο δίχως… φρένο” ο Ατρόμητος

764 προβολές
  • Από νίκη σε νίκη πάει ο Ατρόμητος!

Οι Σαγιαδινοί δεν είχαν πρόβλημα να κάμψουν την αντίσταση του Λαδοχωρίου και να επικρατήσουν εκτός έδρας, στο γήπεδο της Μαζαρακιάς με σκορ 1-5 για την 8η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος της Θεσπρωτίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 5′ με τον Ζώη Παύλου, ο οποίος τέσσερα λεπτά αργότερα στάθηκε άτυχος καθώς τραυματίστηκε και αποχώρησε. Στο 41΄ ο Θανάσης Πασχάλης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και την έστειλε στα αποδυτήρια προπορευόμενη με 0-2.
    Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 50΄ο Βασίλης Αργυρόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, με τους γηπεδούχους να απαντούν πέντε λεπτά μετά με τον Άγγελο Νικόλαου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα μειώνοντας σε 1-3.

Στη συνέχεια η ομάδα του Παναγιώτη Χατζηπέτρου δεν άφησε και πολλά περιθώρια στο Λαδοχώρι για κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση με τους Θανάση Πασχάλη (2ο γκολ στο παιχνίδι) και Φάνη Καλέση να βρίσκουν δίχτυα στο 70΄και 85΄αντίστοιχα διαμορφώνοντας το τελικό Λαδοχώρι – Ατρόμητος 1-5.

Έτσι, ο πρωτοπόρος Ατρόμητος  έφτασε τους 24 βαθμούς διατηρώντας το απόλυτο 8 στα 8. Το Λαδοχώρι πάρα την ήττα παρέμεινε στην 6η θέση με 13 βαθμούς αλλά απέκτησε συγκάτοικο τον Αστέρα Παραποτάμου.

Την επόμενη αγωνιστική η Σαγιάδα υποδέχεται τον Άρη Φιλιατών και ο ΠΑΣ θα φιλοξενηθεί στο Καστρί από την ΑΕΜ.