619 προβολές
  • Τα “σπασμένα” της ηττας στην Περδικα πλήρωσε ο Ποσειδώνας.

Το Καστρί με ξέσπασμα στο β΄ ημίχρονο πήρε μια εύκολη νίκη με 6-0.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν χθες το μεσημέρι στο γήπεδο του Καστρίου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
    Εύκολα επικράτησαν οι γηπεδούχοι έναντι του λιγότερο δυνατού Ποσειδώνα ανοίγοντας από νωρίς το σκορ με το Μιχάλη Γιαννακό στο 19΄.
    Λίγο αργότερα (στο 27΄) ο Δημήτρης Βάσιος ήρθε να προσθέσει ένα ακόμα γκολ κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.
    Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν περισσότερο απειλητικοί, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να παραβιάσουν την εστία του Ρίζου στα πρώτα λεπτά.
    Ο Άκης Γόγολος (μπήκε αλλαγή στο 46΄) αποφάσισε να οδηγήσει την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων στο 65΄(3-0), για να ακολουθήσει (ο επίσης νεοεισελθών ) στο 72΄ Kώστας Τσουμέτης (4-0).Δύο ακόμα γκολ από το Μιχάλη Γιαννακό –το ένα στο 80΄και το άλλο στο 84΄- επισφράγισαν μια επιπλέον νίκη για το Καστρί. Μετά τη σημερινή του νίκη το Καστρί φτάνει τους 19 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ισόβαθμο με το Μαυρούδι το οποίο έχει κάνει το ρεπό του.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
    Θύαμις Καστρίου (Παππάς Π.): Κυρίτσης, Διαμάντης, Δήμας, Γεωργίου (Γόγολος 46΄), Μονάχος, Παρασκευόπουλος (Βάσιος 46΄), Γιαννακός, Κυβράνογλου, Βάσιος Δημ. (Τσουμέτης 65΄), Καντρής, Βάσιος Κ.
    Ποσειδών Ηγ/τσας (Τσώνης Φ. ): Ρίζος, Δόσης, Δημητρίου, Μιχαλλάρης, Μπέζας, Πουρίκης, Γιοβάνης, Δερέκας, Γεωργόπουλος, Αντωνίου, Οικονόπουλος