• Ρεπορτάζ και στιγμιότυπα από τα ματς του 4ου ομίλου (3η αγ.)

49 προβολές

Aνασκόπηση από τα παιχνίδια της 3η αγωνιστικής.

Ρεπορτάζ και βίντεο από τα ματς του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Κεντρική φωτό sportime24.gr

ΑΕΠ – Θιναλιακός 2-0

Σε ένα ματς, που οι Πορτοκαλί δεν κατάφεραν να κατακτήσουν κάποιον βαθμό, αφού, λύγισαν, έχασαν με 2-0 από τους Μακεδόνες

Οι Κερκυραίοι μπήκαν επηρεασμένοι στο πρώτο κομμάτι του αγώνα εξαιτίας του φυσικού χλοοτάπητα, με αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι να το εκμεταλλευτούν αυτό και να ανοίξουν το σκορ με τον Πάλλα, στο 9’.
    Σταδιακά, ο Θιναλιακός ισορρόπησε, χωρίς όμως να μπορέσει να φτάσει στην ισοφάριση, και λίγο πριν το τελικό σφύριγμα δέχτηκε κι ένα δεύτερο τέρμα, εκ νέου από τον Πάλλα, που ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της συνάντησης.
    Πηγή: corfusports.gr

Bίντεο AEΠ Κοζάνης

Άρτα  – Λευκίμμη 3-0

Χαλαρή νίκη για την Αναγέννηση Άρτας στην τρίτη αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνική κατηγορίας αφού επικράτησε της Λευκίμμης με 3-0.

Μπροστά στο κοινό της, στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας, στο ηλιόλουστο απόγευμα της Κυριακής (6/10), η Αναγέννηση έχασε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί, όμως έπρεπε το χρονόμετρο να δείξει το 44′ λεπτό για να ανοίξει το σκορ με την κεφαλιά του Μπότσαρη.

Στο δεύτερο μισό (50′), οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τη κεφαλιά του Χούσου, ύστερα από σέντρα του Μπότσαρη, γράφοντας το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Μπότσαρη στο 59′ και πάλι με κεφαλιά.

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας Α.): Παπαϊωάννου, Χεμπέγια, Παπαρούνης, Κραμπής, Γιαννούλης, Μανιώτης, Χούσος, Μαργαρίτης, Παπακίτσος Α., Μπότσαρης, Σιδηρόπουλος

ΑΕ Λευκίμμης (Κουλούρης-Παλαιοχωρίτης): Λέτσο, Κωστακιώτης, Παπαδόπουλος, Βούλγαρης, Ανυφαντής, Πανταζής, Βλάχος, Τσεβανέδης, Κιπτίου, Γαστεράτος, Ζαχαράκης
    Πηγή: sport24epirus.gr

Βίντεο artagoal gr

Αστέρας Ιτέας – ΑΕΜ 1-0

Βίντεο tsag73

Πρέβαζα-Φούφας 0-1
    Το απόλυτο νικών του ΠΑΣ Πρέβεζα έσπασε ο Μακεδονικός Φούφα, υποχρεώνοντας την ομάδα του Μιχάλη Βλάχου στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Πιο συγκεκριμένα ο Μακεδονικός Φούφα με γκολ του Χαϊτα στο 82΄ επιβλήθηκε με 1-0 του ΠΑΣ Πρέβεζα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, και έφτασε στο πρώτο «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μιχάλης Βλάχος): Καραπιπέρης, Βασιλόπουλος, Λαζανάς Γ., Καρμακόλιας, Ιασωνίδης, Γκίνι (85′ Λάκκας), Ελέζι (55′ Παπαδόπουλος), Φερεντίνος, Λαζανάς Ανδ., Μπρούνο (84′ Μπατμάς), Κόκκαλης (55′ Κατσαρός).

Μακεδονικός Φούφας (Άνθιμος Αρβανιτίδης): Δημητριάδης, Χαραλαμπίδης, Κοπατσάρης, Μπακάλης, Τζουβάρας, Μπίντσης, Καραφουλίδης (86′ Τουλουμενίδης Φ.) , Αιχμαλωτίδης, Χάιτας, Τοπάλης, Μαυροματίδης (90′ Τουλουμενίδης Γ.).

Πηγή: sportime24.gr

Βίντεο atpreveza

ΠΑΣ Αχέρων – Ανατολή 3-0

Σε ένα εξαιρετικό ματς με πολλές ευκαιρίες ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου παρουσιάστηκε ανώτερος του Α.Ο. Ανατολής  και δικαίως έφτασε στην ευρεία επικράτηση με 3-0.Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν κυρίως με αντεπιθέσεις.Από τη στιγμή που ο ΠΑΣ Αχέρων μπήκε μπροστά στο σκορ στο 4ο λεπτό, το παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα στη συνέχεια.Μόλις στο 4ο λεπτό μετά σέντρα από δεξιά του Ζδράβου, από το ύψος του πέναλτι ο Μουζακίτης έκανε το σουτ και νίκησε τον Διαμάντη για το 1-0.Στο 22′  ο Φέτσης έκανε το μακρινό σουτ, ο Διαμάντης με δύσκολη εκτίναξη ακούμπησε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα και στη συνέχεια αυτή βρήκε στη συμβολή των δοκαριών και να φεύγει κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Κυριάκης και ο Πότσης με κεφαλιά έκανε το 2-0.Στο 82΄ μετά από σέντρα του Μουζακίτη από δεξιά ο Σπύρος Νικολάου με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Ντούρος): Κοντογουλίδης, Ζδράβος, Μελιγγιώτης, Φράγκος (68΄ Βραχνός), Πάνος, Πότσης (53΄ Γούλας), Κυριάκης (73΄ Βασιλειάδης), Κόλινς, Μπλέτσας (46΄ Νικολάου), Φέτσης, Μουζακίτης.

Α.Ο. Ανατολής (Ανέστης Ζώης): Διαμάντης, Γκούμας (80΄ Δήμος), Φίλιος, Μαλλάτος, Τζίμας, Κλιτσινάρης, Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (73΄ Πολυχρόνης), Νούγιας, Τσουμάνης (87΄ Κατσίφας), Φωλίνας (73΄ Χριστακόπουλος).

Πηγή sportime24.gr

Bίντεο Babis Bousis

Τηλυκράτης – Απόλλων Ευπαλίου 0-0

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τηλυκράτης κυρίαρχος του παιχνιδιού πίεζε αρκετά τον αντίπαλο χωρίς όμως να βρει την λύση στα τελευταία είκοσι μέτρα. Η αντίπαλη ομάδα προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να βγει μπροστά αλλά η καλή αμυντική λειτουργία του Τηλυκράτη δεν άφησε πολλά περιθώρια στους αντίπαλους. Η καλύτερη ευκαιρία για την ομάδα του Μαγκαφίνη ήρθε όταν ο Γεωργούσης με καλή ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Κοντογεώργη.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε ο ρυθμός του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιζαν πιο ανοιχτά με τους παίχτες Τηλυκράτη να ρισκάρουν περισσότερα για ένα γκολ που θα ξεμπλόκαρε το ματς. Στο 78′ λεπτό ο Κούσινετς στάθηκε άτυχος στην δυνατή κεφαλιά του που πέρασε ξυστά στο οριζόντιο δοκάρι. Παρά τις προσπάθειες των παιχτών του Μαγκαφίνη ο Τηλυκράτης δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμος βαθμούς που θα τον έφεραν στις πρώτες θέσεις του ομίλου.

Τηλυκράτης (Δημήτρης Μαγκαφίνης):Καλαντζής, Μπελεβώνης (71′ Τσέλα), Καταγής Σ., Ζήσης, Χούσιντες, Τόσκα, Μαστραντωνάκης (82΄Αλομπισάτ), Κολοβός, Γεωργούσης(67΄ Φράγκος), Καταγής Γ., Τσόφλιος

Απόλλων Ευπαλίου (Γιώργος Μίχος): Κοντογεώργης, Ντερβίσι, Σμπόρας (81΄ Ράμπος), Κουσούλας, Φλέγγας(67΄Ευθυμόπουλος), Ζέρβας (79΄Δημητρόπουλος), Φλέγγας Δ., Ζαχαρόπουλος (56΄Ζέρβας Κ.), Ρουμπάτος, Παπανδρέου, Παναγιωτόπουλος
    πηγή: lefkadapress.gr