• Ρότσα: «Είμαστε αθώοι και καινούργιοι στην κατηγορία»

80 προβολές

Διαβάστε τις δηλώσεις από πλευράς Θεσπρωτού μετά το τέλος του αγώνα στη Ρόδο.

Ο προπονητής του Θεσπρωτού Χουάν Ραμόν Ρότσα μιλώντας για το ματς τόνισε:
    «Δυστυχώς το σκορ μεγάλωσε πολύ στο β΄ημίχρονο. Είχαμε την καλύτερη παρουσία μας εδώ από τα δυο προηγούμενα παιχνίδια. Ελέγχαμε το ματς και δεχθήκαμε ένα γκολ σε μια αντεπίθεση. Από κει και πέρα μια ομάδα όπως εμείς που είμαστε αθώοι και καινούργιοι στην κατηγορία, πρέπει να συνέλθει. Στο β΄μέρος πίστευα πως θα είχαμε την παρουσία του α΄μέρους αλλά μετά το 2-0 ο Διαγόρας μας νίκησε κατά κράτος. Δεν έχουμε λοιπόν να πούμε τίποτα. Κρατάμε τα πρώτα 45 λεπτά που ήταν καλή η παρουσία μας. Έχουμε ένα ταξίδι πολλών ωρών τώρα. Είμαστε μια ομάδα νεοφώτιστη που ακόμα δεν έχουμε παίξει στην έδρα μας. Ταχουμε παίξει όλα εκτός έδρας. Θα έρθει η ώρα που θα γυρίσουμε στην έδρα μας και ελπίζω πως θα είμαστε και πιο έτοιμοι αγωνιστικά. Δουλεύουμε με μικρά παιδιά της περιοχής. Έχουμε κέρδος από την ήττα που πρέπει να κρατήσουμε»

Για λογαριασμό των παικτών του Θεσπρωτού μίλησε ο αρχηγός του ο Μπίκας: «Ήρθαμε να παίξουμε με μια πολύ καλή ομάδα όπως ο Διαγόρας. Πιστεύω πως στο α΄ημίχρονο σταθήκαμε αρκετά καλά αλλά από ένα δικό μας λάθος δεχθήκαμε το 1-0 και στο β΄ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί ο Διαγόρας πέτυχε το 2-0 και κέρδισε δίκαια το παιχνίδι»

Πηγή: xxsports.org

Η αγωνιστική στο τοπικό ολοκληρώθηκε πριν από λίγο με το ντέρμπι…