• Βίντεο Highlights: Καστρί – Ατρόμητος

1033 προβολές
  • Ο Θύαμις ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής. Δείτε τα στιγμιότυπα.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Άκη Γόγολο, ο Θύαμις κέρδισε με 2-0 του Ατρόμητο και έβαλε φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας της Α΄Θεσπρωτίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Λιώνη και άλλη μια κλασική ευκαιρία με τον Θ.Γαλάνη στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξουν το σκορ. Στο 45΄ πάντως το Καστρί κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αθανασίου στον Γόγολο. Ο Γιαννακός όμως που ανέλαβε την εκτέλεση είδε τον Τ.Γαλάνη να αποκρούει, με τις δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Οι ισορροπίες άλλαξαν στο β΄ημίχρονο, καθώς ο Γιαννακός είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65΄ και ο Θύαμις συνέχισε με δέκα. Παρά τον παίκτη λιγότερο, οι ερυθρόλευκοι απείλησαν τόσο με τον Κυβράνογλου όσο και με τον Ζήγο, που είχαν πολύ καλές στιγμές. Στο 81′ ήρθε το γκολ, καθώς μετά την καραμπόλα από το διώξιμο που Παπανικολάου πάνω στον Διαμάντη, ο Γόγολος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και δεν αστόχησε, για το 1-0. Ο Σαρέλης ήταν ο δημιουργός του 2-0 στο 90΄, αφού πρώτα έκλεψε την μπάλα από τον Κάσο και στη συνέχεια σέρβιρε το γκολ στον Γόγολο μπροστά από την ανυπεράσπιστη εστία του Ατρόμητου για το τελικό 2-0. Με δέκα τελείωσε και η ομάδα της Σαγιάδας (αποβολή Χατζηπέτρου στο 93′).

Θύαμις (Παππάς): Βενέτης, Διαμάντης, Ζήγος, Α.Βάσιος, Ηλ.Μονάχος (39′ E.Βάσιος), Τσουμέτης, Γιαννακός, Κυβράνογλου (94΄Δήμας), Δ.Βάσιος (89′ Σαρέλης), Γόγολος, Κ.Βάσιος
    Ατρόμητος (Χατζηπέτρου): Τ.Γαλάνης, Ζαφείρης, Καλέσης, Μπάρκας, Τσότος, Αθανασίου, Κάσο, Χατζηπέτρου, Θ.Γαλάνης (74’Παύλου), Λιώνης, Πασχάλης (56΄Παπανικολάου)

Δείτε το βίντεο του theball.gr με τα καλύτερα στιγμιότυπα (επιλέξτε ποιότητα 720p):