• Σπάρτακος Γραικοχωρίου – ΑΕΝΣ 1-5

931 προβολές
  • Την νίκη πήρε στην επανάληψη η ΑΕΝΣ με 1-5 σε ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από την λιποθυμία του νεαρού ποδοσφαιριστή του Σπαρτάκου Πασχάλη Στέρτσου.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο παίκτης της ομάδας του Γραικοχωρίου αισθάνθηκε δυσφορία με τον γιατρό του αγώνα να ζητάει την μεταφορά του στο κέντρο υγείας. ο ποδοσφαιριστης μεταφερθηκε με ασθενοφόρο αρχικά στο Κέντρο Υγείας Ηγουμενίτσας και ύστερα στο Γενικό Νοσοκομείο Φιλιατών όπου δεν βρέθηκε κάτι και παρέμεινε για προληπτικούς λόγους .
    Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Σπάρτακος προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Μπίκα (πεν.) στο 25΄με τον Κυβρανογλου να ισοφαρίζει στο 40΄.
    Στην επανάληψη μετά το περιστατικό που συνέβη η Νέα Σελεύκεια αρχικά πήρε το προβάδισμα με αυτογκόλ του Βενέτη και ακολούθησαν τα τέρματα των Κάσο, Κυβράνογλου και Φούντζουλα όπου διαμόρφωσαν το τελικό 1-5.
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ: Διαμάντης, Τάτσης, Χρήστου, Μαρκατσέλης, Βενέτης, Μπίκας, Παππάς, Ζύλης, Βενέτης Α., Δημητρίου, Στέρτσος.
    ΑΕΝΣ: Παπαδιώτης, Αθανασόπουλος, Ζήγος, Φούντζουλας, Κυβράνογλου, Κάσο, Βαλάκος, Κατσέλης Ι., Παπανικολάου, Πάντος, Κατσέλης Χ.